Zeka Gücü Projesi milletlerarası müsabakada 1’inci oldu

Zeka Gücü Projesi milletlerarası müsabakada 1’inci oldu
Okunuyor Zeka Gücü Projesi milletlerarası müsabakada 1’inci oldu

D qMoWPSWk2PCb7T0i4Yyw

Zeka Gücü Projesi (The Whiz Kids Project), dünya genelinde bilgi ve bağlantı teknolojilerinin gücünden yararlanan projeleri ödüllendiren WSIS Ödülleri’nde e-learning kategorisinin birincisi seçildi. Ülkelerin bilişim altyapılarını düzgünleştirmeye teşvik eden WSIS Ödülleri’nde bu sene 126 ülkeden 1.270 proje yarıştı.

41 İLE 59 LABORATUVAR

Şirketin Ulusal Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle özel yetenekli öğrenciler için 2016’da hayata geçirdiği Zeka Gücü Projesi, Türkiye’de sınıf içi eğitimlerle desteklenen ve taşınabilir uygulama olarak çocuklara ulaşan tek proje olma özelliğini taşıyor.

Proje kapsamında 41 vilayette kurulan 59 laboratuvar ve çevrim içi eğitimler aracılılığıyla yapay zeka, kodlama, uzay bilimleri, robotik, akıllı mesken ve bulut teknolojileri eğitimleri binlerce öğrenciye ulaştırıldı. Bunun yanında Zeka Gücü taşınabilir uygulamasıyla Türkiye genelinde eğitim fırsatı tüm öğrenciler için erişilebilir hale getirildi.

100 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİYE ULAŞTI

Turkcell Kurumsal İrtibat Yöneticisi İsmail Özbayraktar, salgın sürecinde uzaktan eğitimin tüm dünyada büyük değer kazanmasıyla Zeka Gücü Projesi’nin topluma katkı sağlamaya devam ettiğini lisana getirdi.

Özbayraktar, “Çocuklarımıza daha uygun bir gelecek sunmak ve Türkiye’nin ulusal teknoloji atılımına dayanak olmak hedefiyle yenilikçi tahliller geliştirmeye devam ediyoruz. Zeka Gücü Projesi’yle de Türkiye’de yaşayan üstün yetenekli çocukların potansiyellerini erken yaşta keşfetmelerine takviye olmayı ve onları kendilerini geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Proje kapsamında geride kalan 5 yılda ülke genelinde 100 binden fazla öğrenciye ulaşarak, toplam 240 bin saat eğitim verdik ve çocukları yarının yenilikçi dünyasına hazırladık. Platformları düzgünleştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak, müfredatımıza farklı eğitimler ve içerikler eklemek için çok çalışıyoruz” sözlerini kullandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın