Yüzüklerin Efendisi oyunuyla ilgili sevindiren gelişme

Yüzüklerin Efendisi oyunuyla ilgili sevindiren gelişme
Okunuyor Yüzüklerin Efendisi oyunuyla ilgili sevindiren gelişme

Fantastik edebiyatın en değerli yapıtlarından Yüzüklerin Efendisi, popülerliğini sinemaya uyarlandığı günden bu yana artırıyor. Oyun dünyasına da yansıyan bu durum, geçtiğimiz 20 yıl içerisinde pek çok orta dünya oyunu görmemize neden oldu. Son olarak çıkan Shadow of Mordor / War serisi, bunun en yeni örneği.

Warner Bros‘un sahibi olduğu Monolith tarafından geliştirilen Shadow of serisi, Orta Dünya‘da yaşayan Talion isimli bir adamın Sauron ile çabasını anlatıyordu. Assasins Creed üslubu oynanışı, öyküsü ve Nemesis sistemiyle dikkatleri üzerine çeken Yüzüklerin Efendisi Oyunu, satış konusunda da epeyce büyük bir muvaffakiyet elde etmişti. Son gelen haberler ise sevindirici, argümana nazaran Monolith, yeni bir Orta Dünya oyunu üzerinde çalışıyor.

yuzuklerin efendisi oyunundan kotu haber geldiyuzuklerin efendisi oyunundan kotu haber geldi

Yüzüklerin Efendisi oyunu Amazon Games Studios tarafından geliştiriliyor. Yüzüklerin Efendisi hayranlarını üzecek haber Bloomberg’den geldi.

Yüzüklerin Efendisi oyunu geliyor!

Gelen bilgilere nazaran Monolith tarafından geliştirilen oyun, Shadow of serisinden bağımsız olacak. Ana karakter Talion’un kıssasını son oyunda bitiren stüdyo, yeni oyununda Hobbit ile Lotr devirlerinin ortasındaki bir vakit dilimini işleyecek. Yalnızca yeni jenerasyon konsollara ve PC’ye gelecek olan Yüzüklerin Efendisi Oyunu, bilhassa grafikleriyle Orta Dünya hayranlarını kendine çekecek. 

yuzuklerin efendisi oyunuyuzuklerin efendisi oyunu

Skyrim gibisi bir açık dünyada geçecek olan Yüzüklerin Efendisi oyunu, yükleme ekranına sahip olmayacak ve oyuncuya at sırtında geçen bir macera sunacak. Tıpkı vakitte evvelki oyunlarda karşımıza çıkan Nemesis sistemi de bu oyunda kendine yer bulacak. Özetle yapay zeka düşmanların sizi tanıdığı, karakter ve rütbe sahibi olduğu bu sistem, oyunu daha canlı hale getirecek.

Oyun birinci kez şimdi durumu belgisiz olan E3 fuarında tanıtılacak. Nasıl bir üretimin ortaya çıkacağı ve neler sunacağı ise merak konusu. Lakin gizemli üretim, bilinen tek Yüzüklerin Efendisi oyunu değil. Daedalic Entertainment  isimli bir stüdyo The Lord of the Rings: Gollum isimli bir proje üzerine çalışıyor. Lakin Gollum oyunun küçük çaplı bir proje olmasından ötürü iki üretimin birbirine rakip olacağı düşünülmüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın