• Ana Sayfa
  • Haberler
  • YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için ‘eylüle kadar aşılanmalar tamamlansın’ talebi

YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için ‘eylüle kadar aşılanmalar tamamlansın’ talebi

YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için ‘eylüle kadar aşılanmalar tamamlansın’ talebi
Okunuyor YÖK’ten üniversitelerde yüz yüze eğitim için ‘eylüle kadar aşılanmalar tamamlansın’ talebi

EhKpMG5R7UOoo6B3cGsjSA

Yükseköğretim Heyeti (YÖK), Sıhhat Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari takımlardaki işçi ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istedi.

Yükseköğretim Şurasından, Sıhhat Bakanlığına gönderilen yazıda, bütün dünya ülkeleri ile birlikte Türkiye’nin de yeni tip corona virüs (Covid-19) global salgını ile bir yılı aşkın müddettir uğraş ettiğine dikkat çekildi.

Sıhhat sisteminin güçlü alt yapısı, başta Sıhhat Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumların ve sıhhat çalışanlarının fedakarca uğraşları ve aktif yönetişim sayesinde global salgın ile uğraşta ülkenin başarılı olduğunun görüldüğü vurgulanan yazıda, bununla birlikte topyekun olağanlaşma sürecine geçilmesinin fakat aşılanmanın yaygınlaşmasıyla mümkün olacağı belirtildi.

YÖK’ün yazısında, şunlar kaydedildi:

“Bu bağlamda ülkenin kalkınma amaçlarına ulaşmasında kıymetli bir yeri olan yükseköğretim sistemimizde, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bütünüyle olağanlaşmaya geçilerek sürdürülmesi, yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin 2021-2022 eğitim periyodunda başlatılabilmesi ve sağlıklı bir formda yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında misyon yapan akademik ve idari işçi ile örgün eğitimde okuyan öğrencilerimizin de öncelikli aşılama programına dahil edilmesi ehemmiyet taşımaktadır. Aksi takdirde bilhassa başta sıhhat olmak üzere uygulamalı eğitim alanlarından mezun olacakların meslek icralarında telafisi mümkün olmayan sonuçlar üretmesi kuvvetle mümkündür.

Buna nazaran, yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari takımlardaki işçi ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerimizin 2021 Eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanması konusunda gereğini kıymetle arz ederim.”

OKULLARINI HİÇ GÖREMEYEN ÜNİVERSİTELİLER

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın