Yeni Redmi Note 10 Pro güçlü testleri aşmayı başardı!

Yeni Redmi Note 10 Pro güçlü testleri aşmayı başardı!
Okunuyor Yeni Redmi Note 10 Pro güçlü testleri aşmayı başardı!

Son çıkan akıllı telefonlar, çoklukla dayanıklılık konusunda daha güzel bir hale geldi. Bilhassa Gorilla Glass Victus ile korunan telefonlara farklı bir parantez açmak lazım. Çünkü bu akıllı telefonlar, mevcut Gorilla Glass 6‘ya kıyasla bile iki kat daha fazla direnç gösteriyor. İşte bunu en güzel kanıtlayan modellerden biri de Redmi Note 10 Pro oldu.

Xiaomi’nin uygun fiyatlı akıllı telefon üreten markası Redmi, Çin’de düzenlediği bir aktiflikte yeni Redmi Note 10 serisini tanıttı. Küresel sürümlere kıyasla daha âlâ özelliklerle gelen bu telefonlar, tıpkı vakitte dayanıklılık konusunda da kendilerini kanıtladı. Bunların ortasından en argümanlı model olarak gelen Redmi Note 10 Pro, şiddetli testleri problemsizce geçerek gözleri doldurdu.

Redmi Note 10 Pro Gorilla Glass Victus ile korunuyor

Xiaomi, Redmi Note 10 Pro modelini çok şiddetli bir testten geçirdi ve bunu paylaştığı bir görüntüde gösterdi. Çeşitli testlere maruz kalan aygıt; neşter, taşlar ve kuruyemişlerinde içerisinde olduğu dayanıklılık testlerinde kıyasıya uğraş etti.

Redmi Note 10 Pro’nun ekranı Gorilla Glass Victus ile korunduğu için bu kısımda aygıt çok fazla ziyan görmedi. Redmi de bilhassa duyuru sırasında telefonun bu özelliğine değindi. Gorilla Glass 6’dan iki kat daha dirençli olan Gorilla Glass Victus, Redmi Note 10 Pro’yu en kuvvetli testlerde bile karşı konulamaz hale getirdi. Çünkü üstteki görüntü, tüm ayrıntıları açıklığıyla gösteriyor.

Yapılan testlerde Note 10 Pro, küçük taşlarla ve metallerle dolu çamaşır makinesinin içine de atıldı. Aygıt bu testlerin sonunda makineden çıkarıldı ve neredeyse yok denecek kadar az darbe aldı.

Son olarak ise testleri gerçekleştiren grup, sabit olarak duran Redmi Note 10 Pro’ya ceviz ve buz küplerini fırlattı. Lakin orta düzey özellikte olan telefon, başkalarında olduğu üzere bu testi de problemsizce geçmeyi başardı.

Şu anda piyasaya sürülen bu telefonun, sadece Çin pazarına mahsus olduğunu unutmamakta yarar var. Burada anlatılmak istenen asıl şey, Gorilla Glass Victus ile korunan Note 10 Pro’nun ne kadar sağlam olduğunu göstermektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın