Yeni Macbook Pro işlemcisi sızdırıldı!

Yeni Macbook Pro işlemcisi sızdırıldı!
Okunuyor Yeni Macbook Pro işlemcisi sızdırıldı!

Apple’ın ARM tabanlı işlemciler üretmeye başlaması, kendi çapında bir ihtilal olmuştu. Geçen yıldan beri tanıtılan Mac küçük, iMac, Macbook Air ve iPad Pro modellerinde Apple M1 işlemcisinin gücünü gördük. ARM tabanlı Apple işlemcilerin ikinci jenerasyonunun ismi bir müddettir merak ediliyordu. Yeni Macbook Pro işlemcisi olacağı söylenen Apple M1 halefinin ismi doğrulandı.

Yeni Macbook Pro, Apple M1X işlemcisi ile gelecek

Yeni Macbook Pro’nun WWDC 2021 etkinliğinde tanıtılacağı bir müddettir konuşulmaktaydı. Görünüşe nazaran, 11 Haziran’da son bulacak aktiflikten bir sürpriz daha göreceğiz. WWDC 2021’in YouTube’daki duyuru görüntüsündeki etiketler açıkça gösteriyor ki Apple’ın sonraki ARM işlemcisi M1X olacak ve yeni Macbook Pro’da bulunacak.

yeni macbook pro islemcisiyle birlikte sizdirildi 2
YouTube’daki resmi WWDC 2021 görüntüsünün etiketleri

Şu ana kadar yeni Macbook Pro’nun işlemcisinin Apple M2 yahut M1X olacağı söyleniyordu. Görünüşe nazaran M1X olacağını söyleyenlerin iddiası gerçek çıktı. M1 geçen yıl çıktığı için üretim teknolojisinin değişmesiyle ilgili beklentimiz yok. Tekrar de Macbook Pro ismine yakışır bir pil ömrü sağlayabilen güçlü bir işlemci bekliyoruz.

WWDC 2021, 7 Haziran’da başladı ve 11 Haziran’a kadar sürecek. Kalan iki gün boyunca yeni Macbook Pro için gözümüzü dört açmış olacağız. Aygıtın işlemcisi dışında heyecanlandıran bir başka tez ise ekran teknolojisinin mini-LED olacağı. Bu ekran teknolojisini iPad Pro’nun 12,9 inçlik varyantında görmüştük ve epeyce düzgün iş çıkarıyordu.

Toparlamak gerekirse, yeni jenerasyon Macbook Pro’nun yeni jenerasyon bir işlemci ile uygun bir ekranı buluşturması ana beklentimiz. Apple’ın öteki ne tıp sürprizler sunacağını önümüzdeki iki gün içinde göreceğiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın