Yeni Macbook Pro için heyecanlandıran iddia!

Yeni Macbook Pro için heyecanlandıran iddia!
Okunuyor Yeni Macbook Pro için heyecanlandıran iddia!

Bu yıl karşımıza çıkması beklenen yeni Macbook Pro ile ilgili heyecanlandıran birtakım sav ortaya atıldı. Apple’ın geçen yıl Macbook Air bilgisayarında Apple Silicon işlemciyi kullanması radikal bir değişim olmuştu. Bu değişimi taçlandıracak yeni atılım olan Macbook Pro, tanıtılmaya çok yakın olabilir.

Yeni Macbook Pro, 7 Haziran’da tanıtılabilir

Apple, 7 Haziran’da WWDC 2021 aktifliğini düzenleyecek. Her yıl yazılımsal yeniliklerin tanıtıldığı konferansta bazen yeni aygıtlar ile ilgili ayrıntılara da ulaşıyoruz. MacRumors’un araştırma raporuna nazaran yeni Macbook Pro, 7 Haziran’da tanıtılacak. Rapordaki öteki dikkat çeken ayrıntı ise aygıtın işlemcisi. Geçen yıl çıkan Macbook Air’de Apple M1 işlemcisini görmüştük. İlgili rapora nazaran 2021 model Macbook Pro’da Apple M2 işlemcisi olacak.

yeni macbook pro icin heyecanlandiran iddia 2
Apple M2 işlemcisi (konsept görüntüdür)

Şu ana kadar çıkan söylentiler bu işlemcinin M1X olarak da isimlendirilebileceğini söylese de son araştırmalara nazaran M2 ismine daha sıcak bakılıyor. Gelen işlemci Apple M2 olmasa bile en azından M1 olmayacaktır, çünkü analistler yeni bir işlemcinin geleceğine kesin gözüyle bakıyor.

Tıpkı rapora nazaran yeni Macbook Pro, bu yılın ikinci çeyreğinde çıkacak. Elektronik kesiminde devam eden bir çip krizi olduğu için bu tarih 2021’in sonlarına, hatta 2022’nin başlarına kadar uzayabilir.

2021 model Macbook Pro ile ilgili heyecanlandıran bir öteki argüman ise mini-LED teknolojisini kullanan bir ekranın gelecek olması. 12.9 inçlik iPad Pro’da bu ekran teknolojisini görmüştük, az güç tüketerek canlı renkler sunan bu teknolojiyi yeni kuşak Macbook’ta da görebiliriz.

yeni macbook pro icin heyecanlandiran iddia 3
iPad Pro 12.9 inç

Pazartesi günü başlayacak olan WWDC 2021‘de iOS 15 üzere pek çok sürprizle müsabakayı bekliyoruz. Bu sürprizler ortasına yeni jenerasyon Macbook Pro’nun dahil olup olmayacağını merak ediyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın