Yeni kuşak Xbox’lara Dolby Vision dayanağı

Yeni kuşak Xbox’lara Dolby Vision dayanağı
Okunuyor Yeni kuşak Xbox’lara Dolby Vision dayanağı

Microsoft, yeni jenerasyon Xbox konsolları için geliştirmelerine devam ediyor. Bu doğrultuda şirket, Xbox Series X ve S için Dolby Vision oyun tecrübesi sağlanacağını doğruladı.

Microsoft, Xbox Insider programını kullanıcıların Dolby Vision oyunlarını erken denemelerine müsaade verecek halde genişletiyor. Lakin şimdi hangi oyunların destekleneceği tam olarak belirli değil.

Yeni jenerasyon Xbox konsollarına gelecek Dolby Vision özellikleri 

Dolby‘nin görüntü formatı, gelişmiş fotoğraf kalitesi sağlayan yüksek dinamik aralığı destekliyor. Birinci etapta Xbox Series beta testçilerinin kullanabileceği güncelleme, düşük görüntü gecikmesi, ALLM, VRR ve öbür özellikleri kapsıyor. ALLM yani otomatik düşük gecikme moduyla kullanıcılar izledikleri şeylere nazaran uygun modları seçebilecek. Daha yumuşak hareket sağlayan değişken yenileme suratı VRR ise, takılmaları en aza indiriyor.

xbox konsollarina dolby vision destegi geliyor

Kelam konusu gelişme ile Dolby Vision dayanağı oyunlarda birinci sefer sunulmuş olacak. Lakin yeni jenerasyon Xbox Series konsollar halihazırda HDR akış uyumluluğuna sahip olduğundan bu konsollar açısından büyük bir yenilik fark etmeyecek.

Bir öteki kıymetli mevzu ise hangi oyunların Dolby Vision ile destekleneceği. Bir Microsoft sözcüsü, Dolby Vision‘da hangi oyunların bulunacağını söylemeyi reddetti. Sözcü, münasebet olarak şu tabirleri söyledi:

“İş ortağı planlarımızdan hiçbirini bozmayacak olsa da şu anda bunu söylemem. Şimdilik yalnızca oyunların geliştirilmekte olduğunu ve güçlü bir oyun kütüphanesi oluşturmak için stüdyolarla bağlarımızı geliştiriyoruz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın