Yeni Hyundai Tucson Türkiye’ye geldi! İşte özellikleri ve fiyatı

Yeni Hyundai Tucson Türkiye’ye geldi! İşte özellikleri ve fiyatı
Okunuyor Yeni Hyundai Tucson Türkiye’ye geldi! İşte özellikleri ve fiyatı

2021 Hyundai Tucson, Türkiye pazarına resmen girdi. Geçen yılın Eylül ayında duyurulan araba, ülkemizde satışa çıktı. Orta düzey bir SUV olan Yeni Tucson, tüketicilerin beğenisine sunuldu. Lansmana özel bir fiyattan satışa çıkan arabanın genel özelliklerini sıraladık.

2021 nissan qashgai satisa sunuldu2021 nissan qashgai satisa sunuldu

Türkiye’de en çok satan SUV arabalardan biri olan Nissan Qashqai, 2021 model ile de rekabetçi fiyat listesi ile karşımıza çıkıyor.

2021 Hyundai Tucson neler sunuyor?

Arabanın dizaynıyla ilgili ayrıntılara birinci olarak Eylül ayında ulaşmıştık. Yeni tanıtılan arabaların ülkemize geç gelmesi alışılmadık bir durum değil. Nihayet bekleyiş sona erdi ve orta düzey SUV pazarının yeni oyuncusuyla tanıştık. 2021 model Hyundai Tucson, serinin dördüncü kuşağı oluyor. Tucson ailesinin yenilenen halinde bu kez makyajdan fazlasını görüyoruz. Aracın yeni tasarımı, evvelki jenerasyona nazaran hayli gelişme kaydetmiş.

Yeni Tucson’un tasarımı, sadece kendi çapında değil, SUV sınıfındaki öteki arabalara nazaran fark yaratmış. Aracın yenilenen dizaynında birinci gözümüze çarpan ayrıntılar ön taraftaki ızgara ile farların bütünleşmesi oluyor. Ön tarafta karmaşık durmayan çağdaş dizaynın güzel göründüğünü söyleyebiliriz. Hatta farlar kapalıyken elmas kesim ızgaranın doğal durması hoş bir ayrıntı.

yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 2yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 22021 Hyundai Tucson aracının önden fotoğrafı

Aracın art kısmındaki tasarım ögeleri da birbirini tamamlar nitelikte. Artta iki çift far bulunuyor ve bu çiftlerin her bir tanesi bagaj kapısının üzerinde. Güçlü bir far ışığı sağlanabilmesi için bagaj kapısına da far eklemesi yapılmış. Aracın lastik kısmında 18 ve 19 inçlik jant seçenekleri bulunuyor. İki jant da alaşım gereçten üretilmiş.

yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 6yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 6Yeni Hyundai Tucson’un iki jant seçeneği

2021 Hyundai Tucson, evvelki kuşağa nazaran daha büyük boyutlarla karşımıza çıkmakta. Aracın yüksekliğinde 5 mm, genişliğinde ise 15 mm artış kaydedilmiş. Bu ayrıntılarla birlikte aracın uzunluğunun 5 mm arttığı ve aks aralığının de 10 mm kadar yükseldiğini biliyoruz. Aracın boyutlarıyla ilgili gelişmelerden biri de bagaj kapasitesinde olmuş. Aracın paket özelliklerine nazaran bagaj kapasitesi değişebiliyor; bu kapasite 546 ila 620 litre ortasında. Yüksek bagaj kapasitesi isteyenler buna uygun bir paket tercih edebilir. Aracın art koltukları katlandığı vakit toplam bagaj kapasitesi 1799 litreye kadar çıkabilmekte. İki kişilik kamp üzere seyahatler için bu kıymetli bir yarar.

yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 7yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 7Hyundai Tucson’un iki art koltuğu katlanarak bagaja dahil olabiliyor

Pakete nazaran değişen özelliklerden bahsetmeye devam etmek gerekirse aracın dört paket seçeneği (donanım seviyesi) olduğunu da ekleyelim. 2021 Hyundai Tucson; Comfort, Prime, Seçkine ve Seçkine Plus olmak üzere dört paket seçeneğine sahip.

Aracın en savlı olduğu noktalardan biri de iç tasarımı. İç dizaynla ilgili kıymetli ayrıntılar ortasında ambiyans aydınlatma, katlanabilir art koltuklar, elektronik vites paneli, 10,25 inç dokunmatik multimedya ekranı ve 10,25 inç siperliksiz gösterge bilgi ekranı bulunuyor.

yeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 8ryeni hyundai tucson turkiyeye geldi iste ozellikleri ve fiyati 8r2021 Hyundai Tucson kokpiti

2021 Hyundai Tucson, akaryakıtlı ve dizel motor seçeneklerine sahip. Aracın kokpitindeki elektronik vites paneli, 7 ileri çift kavramalı şanzımanı kolay kolay kullanarak tecrübesi üst düzeye çıkarmayı sağlıyor. Akaryakıtlı motorun azamî gücü 180 ps iken; dizel motorun azamî gücü 136 ps. Akaryakıtlı motor azamî 265 tork üretirken; dizel motor 320 tork üretebiliyor. Sıkıntı şartlarda bile sürüş yapılabilmesi için elektronik dayanaklı 4×4 çekiş sistemi Yeni Tucson’da yer alıyor. Araçtaki güzel ayrıntılardan biri de sürüş modlarının bulunması. Bu modlar günlük kullanım ya da yakıt tasarrufu üzere senaryolar ortasında seçim yapmanızı sağlıyor.

2021 Hyundai Tucson fiyat listesi

Aracın fiyatlandırması, lansmana özel olarak 377,000 TL’den başlıyor. Bu fiyat seçeceğiniz donanım düzeyine nazaran yükselebilir. Aracın Mayıs 2021 için tam fiyat listesi şu formda:

Screenshot from 2021 05 21 19.38.38Screenshot from 2021 05 21 19.38.38

Sizce 2021 Hyundai Tucson, orta düzey SUV kategorisinde âlâ bir oyuncu olabilecek mi?

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın