Yeni Honda Jazz ve Jazz Crosstar Türkiye’de! Özellikleri ve fiyatları

Yeni Honda Jazz ve Jazz Crosstar Türkiye’de! Özellikleri ve fiyatları
Okunuyor Yeni Honda Jazz ve Jazz Crosstar Türkiye’de! Özellikleri ve fiyatları

Honda’nın e:HEV logolu birinci arabası Honda Jazz ve Crosstar versiyonu 5 Haziran itibariyle Türkiye pazarına resmen giriş yapacak. Hibrit teknolojisi ile geliştirilen modeller Jazz’ın ikonik çağdaş dizaynını bir üst noktaya taşıyarak güçlü özellikler ile karşımıza çıktı.

Etraf dostu yakıt iktisadıyla dikkat çeken araçlar ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı ön koltuklar, wireless Apple CarPlay üzere özellikleri sınıfında standart olarak sunan tek model olacak.

2022 model honda civic dikkat ceken yenilik2022 model honda civic dikkat ceken yenilik

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Honda Civic 2022 modeli dikkat çeker bir bilhassa geliyor. Araçta yükseltme ile gelen bir Android Auto özelliği olacak.

İkonik Jazz tasarımı çağdaş çizgilerle tekrar yorumlandı

e:HEV teknolojisi, yüksek yakıt verimliliğini, üstün sürüş özelliklerini ve elektrikli sürüşe en yakın tecrübesi bir ortaya getiriyor. Sistem bir adet elektrik motoru, bir adet jeneratör, bir adet 1,5 i-VTEC akaryakıtlı motor, lityum iyon batarya ve yenilikçi bir şanzımandan oluşuyor. Yeni Honda Jazz’ın gelişmiş faal ve pasif güvenlik özellikleri ile sürüş takviye sistemleri sunuyor.

Yeni kuşak Jazz ile birlikte aileye katılan Jazz Crosstar versiyonu ise tasarım ayrıntılarıyla SUV gibisi görünümü ile fark yaratıyor. Yerden yüksek yapısı, suya güçlü döşemeleri ve entegre tavan rayları ile standart versiyondan ayrışan Jazz Crosstar; tezli ön ızgara tasarımı, çamurluk kemerindeki siyah kaplamalar ve şık yan eşikler dışında versiyona mahsus 16 inçlik gümüş ve siyah alaşımlı jantlarla da SUV esintili görünümüyle dikkat çekiyor. Jazz ailesinin yeni üyesi Crosstar versiyonu, SUV esintilerine sahip tasarım ayrıntılarıyla hareketli hayat stilini tercih eden kullanıcılara hitap ediyor. Yeni Jazz Crosstar versiyonu, özel Okyanus Mavisi rengi ile satışa sunuluyor.

Honda Jazz ve Crosstar ozellikleri fiyatiHonda Jazz ve Crosstar ozellikleri fiyati

Türkiye’de sadece gelişmiş hibrit güç-aktarım sistemiyle birinci defa satışa sunulan ve Honda’nın yeni e:HEV logosunu taşıyan yeni Jazz, iç yer konforu ve pratik kullanım özellikleriyle sınıfının en düzgünleri ortasında yer alırken; üstün performans ve gelişmiş yakıt verimliliğini bir ortada sunmak üzere baştan aşağı yine tasarlandı. Jazz için geliştirilen e:HEV teknolojisinde sistem; bir adet elektrik motoru, bir adet jeneratör, bir adet 1.5 i-VTEC akaryakıtlı motor, lityum iyon batarya, yenilikçi bir sabit oranlı şanzıman ve tüm sistemin birbiriyle ahenk içerisinde çalışmasını sağlayan akıllı bir güç denetim ünitesinden oluşuyor.

Elektrik motoru 109 PS / 80 kW sistem gücüne sahip ve 253 Nm tork üretebilirken; yeni Jazz 0-100 km/s hızlanmasını 9,5 saniyede tamamlıyor ve 175 km/s azamî sürat bedeline ulaşan motor performansıyla dikkat çekiyor. Akıcı bir sürüş tecrübesi sunan hibrit sisteme sahip yeni Jazz’ın standart versiyonu 104 gr/km (WLTP) CO2 emisyonu ile 4,6 lt/100 km (WLTP) ve Crosstar versiyonu ise 109 gr/km (WLTP) CO2 emisyonu ile 4,8 lt/100 km (WLTP) bedelleri ile etraf dostu yakıt iktisadıyla fark yaratıyor.

Honda Jazz ve Crosstar ozellikleri fiyati 2Honda Jazz ve Crosstar ozellikleri fiyati 2

e:HEV sistem; üstün sürüş keyfi ile yüksek yakıt verimliliği sunmak üzere üç farklı sürüş modundan yararlanıyor. KONUT Sürüş modunda lityum iyon batarya elektrik motoru daha ağır bir halde beslerken; Hibrit Sürüş modunda iken motor, elektrik jeneratörünü harekete geçiriyor ve jeneratör elektrik motoru besliyor. Akaryakıtlı Sürüş modunda ise akaryakıtlı motor kilitli bir kavrama üzerinden direkt ön tekerlekleri harekete geçiriyor.  Genel olarak kent içi sürüş şartlarında, sistem KONUT Sürüş ve Hibrit Sürüş ortasında geçiş yaparak verimliliği en üst düzeye taşırken; otoyol sürüşlerinde ve hızlanma anında ise Akaryakıtlı Sürüş elektrik motoru tarafından destekleniyor.

Hibrit Sürüş modunda akaryakıtlı motorun gücü, jeneratör motoru ile bataryayı şarj etmek üzere yönlendiriliyor. Ayrıyeten Elektrikli Sürüş modu araba yavaşlarken de devreye giriyor ve rejeneratif fren yoluyla elde edilen güç ile bataryayı şarj ediyor. Yolcular tarafından hissedilmeyen sürüş modları ortasındaki geçiş için yüksek süratli elektrik motoru mümkün olduğu kadar hafif, kompakt ve verimli olacak biçimde Honda mühendisleri tarafından geliştirildi. Klasik bir şanzıman yerine yeni Jazz, hareketli bileşenler ortasında direkt irtibat sağlamak için tek bir sabit dişli oranına sahip olan yeni Elektronik Sabit Süratli Şanzıman (e-CVT) donanımı ile sunuluyor.

Honda Jazz ve Jazz Crosstar fiyatı

Yeni Honda Jazz Executive 310 bin TL, Honda Jazz Crosstar Executive ise 320 bin TL fiyat ile 05 Haziran 2021 tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın