Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı

Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı
Okunuyor Yeni Artış Sinyali mi? Ünlü Analist Altın Fiyatındaki Hareketi Açıkladı

altin 11

Fxempire analisti Christopher Lewis altın fiyatında son vakitlerde yaşanan yanlamasına hareketi bugün yazısına bahis edindi. Analist sarı metal fiyatına bakış yapıyor ve fiyatın 1.900 Dolar bandına yakın düzeyde yanlamasına hareket ettiğini vurguluyor.

Altın fiyatında yanlamasına hareket ne manaya geliyor?

Analist Altın fiyatı için yanlamasına hareketi “sadece vakit öldürüyoruz” formunda yorumluyor. Bu yorumu yaparken analist Altın fiyatının çevreleyen enflasyonun yükselip yükselmeyeceği formunda bir soru ile de karşı karşıya olduğunu vurguluyor. Lewis ayrıyeten piyasanın eninde sonunda bir cins katalizör bulacağını düşündüğünü fakat şu anda yalnızca büyük bir sayının etrafından dolaştıklarını belirtiyor.

Lewis sarı metalde, 1850 dolar düzeyinin bilhassa 50 günlük EMA ona hakikat ulaşmaya başladığından, değerli ölçüde takviyeye sahip olduğuna vurgu yapıyor. Yatırımcılara yönelik olarak kıymetli bir hatırlatmada bulunarak “unutmayın, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma görmüştük ve bu nedenle, muhtemelen dikkat etmemiz gereken şeyin, dağılmış olduğumuz gerçeği olduğunu düşünüyorum” sözünü kullanıyor. Analist, daha büyük bir atılım için daha yükseğe çıkmak için uğraş ediyormuşuz üzere bir hava içinde olduğumu belirtiyor.

altin 12

TÜFE sayılarına vurgu

Analist bilhassa TÜFE sayılarına vurgu yapıyor. Analiste nazaran TÜFE sayıları bize enflasyonda neler olup bittiğine ve altın fiyatına dair yükseliş bekleyip bekleyemeyeceğimize dair bir fikir verebilir. Analiste nazaran enflasyon güçlenmeye devam ederse, bu durum altını daha da üst itebilir ve tahminen de 1900 dolar düzeyine ve akabinde sonunda 2100 dolar düzeyine sarı metal ulaşabilir.

Başka taraftan analist sarı metalde kendi durumuna da vurgu yaparak 200 günlük EMA’nın altına düşene kadar altın satıcısı olmayacağını tabir ediyor. Kriptokoin.com olarak sarı metalin on fiyatına baktığımızda 1.893 Dolar düzeyinden süreç görüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın