Yeni AirPods Pro için heyecan verici iddia!

Yeni AirPods Pro için heyecan verici iddia!
Okunuyor Yeni AirPods Pro için heyecan verici iddia!

TWS kulaklık dendiğinde akla birinci gelen ve bu pazarın başkanı pozisyonunda bulunan Apple, AirPods ve AirPods Pro modellerini bir müddettir güncellemedi. Bloomberg çalışanı Mark Gurman‘a nazaran Apple, önümüzdeki bir yıl içerisinde iki kulaklık modelinin yeni versiyonlarını duyuracak. Apple Watch’ta kullanılan birtakım sensörler AirPods’a entegre edilecek. Kulaklık sahipleri kalp atış suratı ölçme üzere birkaç özelliğe kavuşacaklar.

Rapor: Giriş düzeyi bir AirPods seti hazırlanıyor

Bloomberg tarafından oluşturulmuş olan rapor, Apple’ın 2021 yılının sonlarına gerçek mevcut AirPods Pro‘dan esinlenilerek oluşturulmuş olan bir tasarım ile, yeni ve giriş düzeyi bir AirPods seti hazırladığını belirten evvelki savları da tekrar önümüze koydu.

airpods pro haberi 1

Bloomberg bu mevzu hakkında daha bilgili şahıslardan alıntı yaparak, AirPods Pro kulaklıklarında fitness takibine odaklanan güncellenmiş hareket sensörleri içereceğini tez ediyor. Şirketin Nike+ iştirakini tanıtmış olduğu 2006 yılına kadar dayanan, uzun bir fitness odaklı geçmişi bulunuyor. Bu yüzden AirPods Pro kulaklıklarına fitness takibini eklemenin, Apple için mantıklı bir atılım olacağını söyleyebilim. Zira, Nike spor ayakkabı konusunda önder firmalardan bir tanesi pozisyonunda yer alıyor.

2006 yılından beri Apple, adımları kalp atış suratını ve kandaki oksijen düzeylerini izleyebilmek için birçok sensöre sahip olan Apple Watch aracılığıyla, fitness boyutunu kıymetli bir ölçüde genişletmişti. Bu fitness özellikleri ile birlikte iPhone, iPad ya da Apple TV üzerinden uzmanlar tarafından yönetilen antrenman rutinlerini, Apple Watch tarafından kaydedilmiş olan datalar ile takip etmelerini sağlayan Apple Fitness+ aboneliği hizmeti ortaya çıktı. Burada da şöyle bir problem ortaya baş gösteriyor: Apple Watch değerli bir aygıt olduğundan ötürü, beşerler bu hizmetten Apple Watch kullanmak zorunda olmadan yararlanmak istiyor. Lakin, ne yazık ki bu türlü bir durum mevcut değil.

AirPods Pro fitness sensörü kullanan birinci kulaklık değil

AirPods Pro’ya fazladan sensör yerleştirmek, ya bir Apple Watch kullanımını ortadan kaldırabilir ya da Apple Watch ile birlikte kullanılarak şu andaki kalp atış suratı üzere bilgilerin doğruluğunu daha güzel sağlayabilir. Kulaklıkların içerisine fitness sensörü yerleştirme fikri birinci sefer Apple’dan çıkmıyor. 2017 yılında piyasaya sunulan Jabra markasına ilişkin olan Seçkine Sport kulaklıklarında yerleşik kalp atış suratı monitörleri bulunuyor. Bunun yanı sıra, Samsung ve Bose şirketlerinin de geçmişte üretmiş oldukları kulaklıklarda da emsal teknolojiler bulunuyordu. Son vakitlerde Amazon, ikinci jenerasyon Amazon Echo Buds’a temel aktivite takibi özelliğini ekledi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın