Yatırımcılar Bitcoin’lerini Süratle Çekiyor! Bu Ne Manaya Geliyor?

Yatırımcılar Bitcoin’lerini Süratle Çekiyor! Bu Ne Manaya Geliyor?
Okunuyor Yatırımcılar Bitcoin’lerini Süratle Çekiyor! Bu Ne Manaya Geliyor?

bitcoin 7

Glassnode’dan gelen tahlil dataları Bitcoin bilgileri çarpıcı sonuçlar ortaya koydu. Bilgilere nazaran yatırımcılar BTC’lerini borsalardan çekiyorlar. Borsalar BTC girişi ise epeyce düşük durumda. Pekala bu durum ne manaya geliyor

Bitcoin borsalardan çıkıyor

Glassnode tarafından sağlanan bilgiler, Bitcoin’in Kasım ayından bu yana en süratli biçimde borsalardan çıktığını gösteriyor. Tekrar Glassnode’dan alınan öbür bir grafik, borsalara yönelik olarak BTC giriş hacimlerinin büyük bir düşüşe geçerek azaldığını gösteriyor.

Glassnode analitik ajansından alınan bir tabloya nazaran, borsalardaki Bitcoin net transfer hacmi endeksi geçen yılın Kasım ayından bu yana en düşük düzeye geriledi. Bu durum, yatırımcıların Bitcoin’lerini borsalardan soğuk cüzdanlara taşıdıklarını gösteriyor. Artık yatırımcıların, kripto para ünitesi dünyasının amiral gemisi olan BTC’nin yeni tepelere hakikat yükselmesini bekledikleri görülüyor. Böylelikle, satma niyeti olmadan BTC’lerini ellerinde tutmaya devam ediyorlar. Glassnode tarafından paylaşılan daha fazla data, Bitcoin borsa giriş hacminin 7 günlük hareketli ortalamasının 17 ayın en düşük düzeyine gerilediğini gösteriyor.

Hükümetler Bitcoin’i benimsemeye başladı

Kriptokoin.com olarak yer verdiğimiz üzere, Orta Amerika’da küçük bir ülke olan El Salvador’un lideri, Twitter avatarına tanınan Bitcoiner özelliğini ekledi: “lazer gözler.” Otuz dokuz yaşındaki Nayib Bukele, Bitcoin’in ülkede yasal para ünitesi olarak kabul edileceğine bir yasa tasarısını Meclise gönderdikten sonra bu hamleyi yaptı.

Ülke, Lightning ödeme taşınabilir uygulaması Strike ile şimdiden bir paydaşlık kurdu. Ayrıyeten Arjantin, Bolivya ve Brezilya ortasında yer alan Paraguay’da parlamenter Carlitos Rejala’nın Twitter profil fotoğrafında “lazer gözleri” görüldü. Son tweetine nazaran, ülke hükümeti PayPal ödeme devi ile bir Bitcoin projesi başlatmak üzere.

Bitcoin (BTC) fiyatını ve ayrıntılı piyasa datalarını buradan görebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın