Xiaomi’den modüler telefon için değerli adım!

Xiaomi’den modüler telefon için değerli adım!
Okunuyor Xiaomi’den modüler telefon için değerli adım!

Xiaomi yeni eserlerle akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Giriş düzeyinden amiral gemisine kadar pek çok farklı telefonu bulunan şirket, vakit zaman değişik eserlerle de karşımıza çıkıyor. Katlanabilir telefon üretmenin moda olduğu periyotlarda farklı bir istikamete yönelen Xiaomi, modüler yapıya sahip bir telefon üzerinde çalışıyor.

Geçmişte LG, Moto ve FairPhone üzere şirketlerin başarısız olduğu pazarda talihini denemeye hazırlanan şirket, dört modülden oluşan bir telefon geliştiriyor.

Xiaomi modüler telefon için patent başvurusu yaptı

Geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Bürosu’na yeni bir patent başvurusu yapan Xiaomi, modüler telefonuyla herkesi şaşırttı. Prensipte dört modülden oluşan akıllı bir telefon üzerinde çalışan şirketin planları, sızdırılan çizimlerle birlikte ortaya çıktı. FairPhone üzere karmaşık sök tak yapı sunan üreticilerin bilakis işleri kolay bir yapıda tutmaya karar veren şirket, dört temel modül ile makul değişikliklere müsaade verecek.

xiaomiden moduler telefon icin onemli adim

Patent müracaatındaki çizimler

Bunlar telefonun çalışması için gerekli olan işlemci ve kamerayı içeren üst kısım, batarya kısmını oluşturan orta kısım ve USB, hoparlör üzere kesimleri içeren alt kısımdan oluşacak. Son olarak ise ekranın bulunduğu dördüncü kesim, gövde misyonu görerek her şeyi bir ortada tutacak.

Kolay kullanım hedefleyen Xiaomi, modüler modüller sayesinde rastgele bir teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcıların telefonlarında rahatça değişiklik yapmasını sağlayacak. Raylı bir sisteme bağlı olan kesimler, tıpkı Nintendo Switch kumandaları üzere çalışacak. Bozulan modüllerin rahatlıkla değiştirilmesini sağlayacak olan bu teknoloji, aygıtta ne üzere yükseltmeler sunacak merak konusu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın