• Ana Sayfa
  • Genel
  • Wuhan laboratuvarını finanse eden kuruluşun Fauci’ye teşekkürü baş karıştırdı

Wuhan laboratuvarını finanse eden kuruluşun Fauci’ye teşekkürü baş karıştırdı

Wuhan laboratuvarını finanse eden kuruluşun Fauci’ye teşekkürü baş karıştırdı
Okunuyor Wuhan laboratuvarını finanse eden kuruluşun Fauci’ye teşekkürü baş karıştırdı

Yc0jxk9TzU2vrJD McQSQ

Amerika Birleşik Devletleri’nde, Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Yöneticisi Anthony Fauci’nin virüsün ortaya çıktığı devirde meslektaşlarıyla yaptığı yazışmalar, bilgi edinme hakkı kapsamında kamuoyuna açıklandı.

Amerikalı yetkiliye ilişkin 3 bin 200’den fazla elektronik posta yayımlandı. Yazışmalarda Fauci’nin corona virüsün ortaya çıkışına ait argümanları araştırdığı görülüyor.

Lakin tıpkı devirde Fauci kamuoyu önünde virüsün yarasalardan insanlara bulaştığını savunduğu biliniyor.

qhTiI CAUKb6rwicDhguw

ÇİN LABORATUVARINDAN FAUCİ’YE TEŞEKKÜR

Yazışmalarda dikkat çeken bir husus da yeni tip corona virüsün (Covid-19) birinci defa görüldüğü Çin’in Vuhan kentindeki araştırma laboratuvarını finanse eden kuruluşun Fauci’ye teşekkür etmesi.

Yayımlanan yazışmalarda, “Ekosağlık İttifakı” isimli kuruluş, virüsün Wuhan’da bir laboratuvardan sızdığına dair argümanları çürüttüğü için Fauci’ye teşekkür ettiği, Fauci’nin de örgütün liderine teşekkür maili attığı ortaya çıktı.

ABD Ulusal Sıhhat Enstitüleri’nin, Wuhan Viroloji Enstitüsü’ne, 2014 ile 2019 yılları ortasında, yarasalardaki corona virüsü araştırması için 600 bin dolar ödediği biliniyor.

Fauci, ortaya çıkan yazışmalar üzerine hususun bağlamından kopartılarak değerlendirildiğini söyledi. Beyaz Saray da Fauci’ye sahip çıktı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın