Windows 10 inançlı mod nasıl açılır?

Windows 10 inançlı mod nasıl açılır?
Okunuyor Windows 10 inançlı mod nasıl açılır?

Yanılgı giderme üzere birtakım durumlarda için işletim sistemlerinde yer alan inançlı mod özelliğinin kullanıması gerekebiliyor. Windows 10 inançlı mod nasıl açılır? ve CMD ile Windows 10 inançlı mod açma süreci nasıl yapılır? sorularının karşılığı için makalemize göz atabilirsiniz.

Windows 10 inançlı mod nasıl açılır?

Windows işletim sistemine sahip aygıtlarda inançlı modu birden fazla usul ile açmak mümkün. Sizler için en çok tercih edilen prosedürleri derledik.

Windows başlat menüsünde yer alan Aç/Kapat sekmesine tıklayın. Akabinde Tekrar Başlat butonuna Shift tuşuna basılı tutarak tıklayarak işletim sisteminizin inançlı modda açabilirsiniz.

windows 10 guvenli mod nasil acilir 1

İnançlı modu msconfig ile açmak için arama çubuğuna çalıştır yazın. Akabinde karşınıza çıkan ekranda çalıştır yazılımını açtıktan sonra mscofig yazarak enter tuşuna basın. Açılan pencerede yer alan Ön Yükleme sekmesine tıklayın. Sol alt kısımde bulunan İnançlı Önyükleme butonuna bastıktan sonra En az yazılı olan kısmı işaretleyin. Daha sonra bilgisayarınızı tekrar başlatın. Çalıştır yazılımını Windows + R tuş kombinasyonu ile de açabilirsiniz.

windows 10 guvenli mod nasil acilir 2

Windows 10 hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıda yer alan Windows 10 heyetim rehberi görüntümüze göz atabilirsiniz.

CMD ile Windows 10 inançlı mod açma süreci

Komut İstemi (CMD) ile 3 farklı inançlı mod başlatma süreci gerçekleştirebilirsiniz.

windows 10 guvenli mod nasil acilir 4
  • Standart inançlı mod için Windows arama çubuğuna CMD yazdıktan sonra karşınıza çıkan sekmeye sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır butonuna basın. Akabinde karşınıza çıkan komut ekranına bcdedit /set {default} safeboot minimal yazdıktan sonra enter tuşuna basın.
  • İnternet bağlantılısına sahip inançlı mod için Windows arama çubuğuna CMD yazdıktan sonra karşınıza çıkan sekmeye sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır butonuna basın. Akabinde karşınıza çıkan komut ekranına bcdedit /set {default} safeboot network yazdıktan sonra enter tuşuna basın.
  • Komut sistemiyle çalışan inançlı mod için Windows arama çubuğuna CMD yazdıktan sonra karşınıza çıkan sekmeye sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır butonuna basın. Akabinde karşınıza çıkan komut ekranına birinci olarak bcdedit /set {default} safeboot minimal yazın ve enter tuşuna basın. Daha sonra bcdedit /set {default} safebootalternateshell yes yazın ve tekrar enter tuşuna basın.
windows 10 guvenli mod nasil acilir 5

Ekranda Süreciniz muvaffakiyetle gerçekleşti ikazını gördükten sonra bilgisayarınızı yine başlatarak inançlı moda giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızı olağan modda başlatmak için komut satırına bcdedit /deletevalue {default} safeboot yazın ve enter tuşuna basın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın