WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme (Android)

WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme (Android)
Okunuyor WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme (Android)

Birtakım kulllanıcılar WhatsApp uygulamasında yer alan yedekleme özelliğini ezkaza kapatabiliyor. Bu makalemizde Android kullanıcıları için WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme tekniklerini paylaşacağız.

Makalemizde yer alan süreçler sonucunda işletim sisteminde yahut telefonda oluşabilecek sıkıntılar kullanıcıların sorumluluğu altındadır. 

Android WhatsApp yedeklenmeyen bildirileri geri getirme

WhatsApp, Android kullanıcılarının ileti bilgilerini hem bulut sunuculara hem de lokal belgelere kayıt ediyor. Bu sayede kullanıcılar, yedekleme özelliği kapalı olsa dahi silinen bildirilerini kurtarabiliyor.

whatsapp yedeklenmeyen mesajlari geri getirme android icin islemler 2whatsapp yedeklenmeyen mesajlari geri getirme android icin islemler 2

Öncelikle var olan WhatsApp iletilerinizi yedekleyin. Akabinde cihazınızdaki WhatsApp uygulamasını kaldırıp tekrar yükleyin. Yedek sorunu devam ediyorsa bir sonraki yöneteme geçerek aygıtınızın hafızasında bulunan yedeğe erişebilirsiniz.

Yedekleme özelliğini açmayı unutan kullanıcılar aşağıda yer alan süreçleri uygulayarak eski iletilerini

– Aygıtınızda yer alan evrak yöneticisine girin.

– Karşınıza çıkan ekranda yer alan WhatsApp klasörüne tıklayın.

– WhatsApp klasöründe yer alan msgstore.db.crypt12 belgenin ismini msgstore_BACKUP.db.crypt12 olarak değiştirin.

– Belge ismi değiştirme süreci sonrasında bulunduğunuz klasörde msgstore-yedektarihi.1.db.crypt12 biçiminde belge isimleri ile karşılaşacaksınız.

Google Drive uygulamasına girerek sağ üst kısımda bulunan 3 nokta ikonuna tıklayın. Akabinde karşınıza çıkan ekrandaki WhatsApp yedeklerini temizleyin.

– Yaptığınız süreç sonrasında Google Drive, aygıtınızda yer alan yedekleri sisteme otomatik olarak ekleyecektir.

– Yedek yükleme süreci muvaffakiyetle tamamlandığında WhatsApp uygulamasını aygıtınızdan kaldırıp tekrar yükleyin.

Süreçleri sırasıyla yaptığınızda tüm iletilerinizi başarılı bir formda geri getirebileceksiniz. Android WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme süreci için 3. parti uygulama kullanabilirsiniz. Lakin makûs niyetli uygulamaların haberiniz olmadan konuşma geçmişinizi kopyalayacağını unutmayın.

whatsapp sesli mesajlar icin yeni bir arac gelistiriyorwhatsapp sesli mesajlar icin yeni bir arac gelistiriyor

WhatsApp sesli iletileri gözden geçirmeye müsaade veren yeni bir özellik geliştiriyor. Bu özellik sayesinde artık sesli iletileri göndermeden evvel dinleyebileceksiniz.

Tenorshare yazılımını bilgisayarınıza yükleyerek aygıtınızın belge sistemine rastgele bir müdahalede bulunmadan WhatsApp konuşmalarınızı geri getirebilirsiniz. Binlerce kişi tarafından kullanılan Tenorshare, en çok tercih edilen kurtarma yazılımları ortasında yer alıyor.

whatsapp yedeklenmeyen mesajlari geri getirme android icin islemler 1whatsapp yedeklenmeyen mesajlari geri getirme android icin islemler 1

Aygıtınızda rastgele bir root erişimi gerektirmeden süreç gerçekleştirebildiğiniz kurtarma yazılımı Samsung, Huawei, Xiaomi ve OPPO üzere markalar başta olmak üzere yaklaşık 6 bin Android modelini desteklemektedir. Ayrıyeten Tenorshare yazılımı sayesinde öteki uygulamalarınızın yedeklerini de kurtarabilirsiniz.

Görüntü, fotoğraf, sticker ve sesli bildirileri da kurtamanıza imkan sağlayan yazılım, WhatsApp Business uygulamasıyla da uyumludur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın