WhatsApp yedeklenmeyen bildirileri geri getirme iOS için süreçler

WhatsApp yedeklenmeyen bildirileri geri getirme iOS için süreçler
Okunuyor WhatsApp yedeklenmeyen bildirileri geri getirme iOS için süreçler

Dünya genelinde en çok tercih edilen toplumsal ağlardan biri hiç elbet WhatsApp. Hem sesli hem imajlı hem de iletileşme uygulaması olarak daima kendini güncellemesi de kullanıcılarını mutlu ediyor. Kullanıcılar WhatsApp üzerinden ses, görüntü, doküman yahut fotoğraf üzere medya paylaşımlarını da yapabiliyor. Pekala WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme iOS aygıtlarda nasıl geri getirilir?

WhatsApp yedeklenmeyen iletileri geri getirme

WhatsApp birkaç yıl evvel web sürümünü de kullanıcılarına sunmuştur. Bilhassa iş için kullanılan şahısların epey mutlu kaldığı web sürümü ağır bir ilgi ile karşılandı. Bununla birlikte öykü paylaşma özelliği de tekrar kullanıcılar tarafından ilgi gören güncellemelerden biri oldu.

whatsapp ioswhatsapp ios

WhatsApp sohbet yedeği sayesinde de telefonunuz değiştiğinde bile eski mesajlarınıza kavuşabiliyorsunuz. Lakin eski bildirilere kavuşabilmek için sohbet yedekleme sürecini düzenli olarak yapabilmeniz gerekmektedir. Her vakit bildirileri ve sohbet içerikleri yedekleme yapılmamaktadır. Yedeklenmeyen iletilerin nasıl geri getirileceği de kullanıcılar tarafından en çok merak edilen sorulardan biri oldu.

iOS yedeklenmeyen bildirileri geri getirme

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon kullanıyorsanız güvenliğin daha yüksek düzeyde olduğunu söylemek mümkün. Bunun için telefon içeriği ile ilgili yaşadığınız güvenlik WhatsApp sohbetleri için de geçerli oluyor.

iOS aygıtlarda bilhassa WhatsApp’ın otomatik olarak yedekleme yapılmasına izin verilmemektedir. Birebir sorun WhatsApp güncellemesi için de geçerlidir. Bu durumun önüne geçmek için hem WhatsApp sohbet yedeklerinizi hem de uygulamaya ilişkin güncelleştirmenizi manuel olarak yapmalısınız.

Sistemsel kısıtlamalardan ötürü iOS işletim sistemine sahip aygıtlarda yedeklenmeyen bildirilerin geri getirilmesi mümkün olmamaktadır. Son yaptığınız yedekleme süreci hangi tanımda ise o tanımdan sonrasını İOS işlemci geri yüklememektedir.

whatsapp ios 2whatsapp ios 2

Son yedekleme sürecine nazaran iletilerinizi geri getirmek istiyorsanız uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeniz kâfi olacaktır. Uygulamayı tekrar yüklediğinizde WhatsApp son yaptığınız yedeklemeye nazaran sohbetlerinizi yeniden yükleyecektir.

iOS işletim sisteminin, Android‘e nazaran farkı da yedekleme ve güncellemenin sizin tarafınızdan yapılmasıdır. Bunun için düzenli olarak iOS aygıtınızda sohbet yedekleme sürecini yapmalısınız.

Aygıtınıza yeniden WhatsApp uygulamasını indirdikten sonra son yapılan yedekleme sürecinin yine onay verilmesine izin vermelisiniz. Otomatik olarak kendisi iOS’da yedekleme yapmayacağı için en son hangi tarihte yedekleme yaptıysanız tekrar o sohbetler yüklenecektir. Rastgele bir durumda mağdur olmamanız için iOS aygıtızda nizamlı olarak güncelleme ve sohbet yedekleme sürecini yapmalısınız.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın