WhatsApp küme kapalılık ayarı nasıl değiştirilir?

WhatsApp küme kapalılık ayarı nasıl değiştirilir?
Okunuyor WhatsApp küme kapalılık ayarı nasıl değiştirilir?

WhatsApp zımnilik kontratı iki gün evvel resmen yürürlüğe girdi. Çabucak akabinde öteki iletileşme platformlarına geçmek isteyen kullanıcılar da arayışa başladı.

Bu süreç içerisinde mukaveleyi onaylama konusunda kararsızlık yaşanırken, ortaya çıkan bir sav gündeme oturdu. Buna nazaran WhatsApp tarafından küme zımnilik ayarları yeni bir güncelleme ile değişti. Pekala bu saklılık ayarı nedir?

WhatsApp küme kapalılık ayarı nasıl değiştirilir?

WhatsApp, kullanıcıların onayına sunduğu bilgi kapalılığını tehlikeye düşüren mukaveleye onay vermeyen kullanıcıların hesaplarının 120 gün içerisinde kapatılacağı açıklanmıştı. WhatsApp bu kararından geri adım atarken, yeni bir tez gündeme geldi.

Uygulama içerisinde yer alan küme saklılık varsayılan ayarlarının değiştirildiği öne sürülüyor. Bunun üzerinde kullanıcılar bu ayarları değiştirmenin yolunu aramaya başladı.

Kişi listenizde kayıtlı olmayan yahut tanımadığınız numaraların sizi rastgele bir kümeye dahil etmesinin önüne geçmek için gerekli ayarlara göz atalım. İşte WhatsApp saklılık ayarları değiştirme adımları:

Adım 1 – Android ya da iOS işletim sistemli telefonunuzda WhatsApp uygulamasını açın.

Adım 2 WhatsApp Ayarları > Hesap > Kapalılık > Kümeler menüsüne girin.

whatsapp gizlilik ayari

Adım 3 – “Beni kimler kümeye ekleyebilir” seçeneğini Bireylerim olarak değiştirin.

whatsapp gizlilik ayari 2

Bu süreçlerden sonra tanımadığınız kişi ve numaraların yahut spam botlar sizi rastgele bir sohbet kümesine ekleyemeyecektir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın