WhatsApp hesap doğrulaması için yeni bir özellik test ediyor

WhatsApp hesap doğrulaması için yeni bir özellik test ediyor
Okunuyor WhatsApp hesap doğrulaması için yeni bir özellik test ediyor

Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, bilhassa zımnilik siyasetinin akabinde platforma daima olarak yeni özellikler eklemeye başladı. Kullanıcılar için yakında çoklu hesap fonksiyonunu de getirecek olanuygulama, şimdilerde farklı bir fonksiyonu daha test ediyor.

Bilindiği üzere WhatsApp, farklı usullerle hesapları teminat altına almaya imkan tanır. Bunlardan en sık kullanılanı ise tek kullanımlık SMS kodlarıdır. Hesabınızın ilişkin olduğu telefon numarasını girerek kısa ileti ile uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat Facebook’a ilişkin platform yakında buna farklı bir yol daha ekleyecek.

WhatsApp telefon ile doğrulama özelliğini test ediyor

Genelde WhatsApp’ın yeni özelliklerini ortaya çıkaran WABetaInfo isimli internet sitesi, uygulamanın 2.21.11.7 yapı numaralı Android sürümünde ”Flash Calls” isminde bir özelliği tespit etti. Yakında piyasaya çıkması beklenen bu özellik SMS koduyla misal bir sisteme sahip olacak.

WA FLASH CALLS INTRODUCTION ANDROID 768x1536 1
WA FLASH CALL 1 ANDROID 960x1124 2

Ekran fotoğraflarına nazaran WhatsApp’ın bu özelliği, doğrulanmış arama sistemi sayesinde uygulamaya giriş yapmanıza imkan tanıyacak. Natürel bunun çalışabilmesi için uygulamanın tekrar telefonlarınızdaki birtakım ayarlara erişmesi gerekecek. Örneğin ”Davet yapma/yönetme”  ve ”Telefonunuzun arama kaydına erişme” üzere kıymetli müsaadeleri vermeniz gerekecektir. Tüm bu müsaadeleri sağladıktan sonra uygulama otomatik olarak arama yaparak hesabınızı doğrulayacaktır. 

Şu anda yalnızca Android için test edilen bu özellik yakında kullanıcılara sunulacaktır diye kestirim ediyoruz. Lakin uygulamanın telefondan isteyeceği müsaadeler şimdiden kimi bireylerin başında soru işareti oluşturmaya başladı. Çünkü son birkaç aydır devam eden zımnilik polemiğinin üzerine bu türlü bir şeyin gelecek olması, kullanıcılar ortasında tartışmalara yol açmaya başladı. 

Pekala siz bu yenilik hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın