Webmaster

Webmaster
Okunuyor Webmaster

Webmaster, internet üzerinden bilgisayar sistemleri  ve öne çıkan internet sitelerini, yazılmılar ve uygulamaları geliştiren, internet dünyasına yöne veren ürün veya hizmetler,teknojiler üreten internet uzmanıdır. Yabancı dil karşılığı ( İngilizce )’de Webmaster anlamına gelen ”web” ve uzman anlamına gelmektedir.

Webmaster ilk zamanlarda 89 ve 90’lı yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. O zaman o yıllarda internet hizmeti ve teknolileri hizmet ve ürün ve yazılım gibi algoritmalar sistemler henüz  yoktur.

Webmaster Nasıl Olunur

Webmaster olmanız için öncelikle hayal gücünüz ve matematiğiniz sağlam ve güçlü olmalıdır. Webmaster ilk önce önde gelen sabırdır.

Webmaster’ların en çok hangi alanlarda servis verdiğini bilmek ve bunlardan yeteneğinize uygun olanını seçmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Madde 1. Web Siteleri

Web Sitelerinin öncelikle çalışma mantığını anlamak ve bu krizi çabukça ögrenip yönetmek gerekir. Öncelikle bu işe başlamak için kendinize kişisel bir site açarak giriş yapılmalıdır.

Madde 2. Sunucu  & Hosting Yönetimi

İnternet siteleri sunucu ve hosting üzerinden barınmaktalar. Örnek olarak: Telefon hafıza kartı ve ya bilgisayar HDD/SDD gibi cihazlarda nasıl verileriniz  barınıyorsa Hosting ve Sunucu web siteleri için bu görevi yapmaktadır.

Madde 3. Özgün İçerik Üretimi

Webmaster sitelerinin vazgeçilmezi özgün içerik üretmektir. Google algoritması özgün içerik olmayan siteleri spama sokar ve cezalandırır. Özgün içerik nasıl yapılır, içerik üretimi nedir? Özgün içerik ile para kazanılır mı? hepsi elde  edebilirsiniz ögün içerik ile.

Madde 4. Yazılım

İnternet sitelerini kurarken incelerken programlama bilmeden bunları yapamazsınız örnek programlama dilleri mevcuttur. PHP,ASP,JAVA,NET gibi bir çok dil ve kütüphane bulunmaktadır.

Madde 5. Grafik Tasarım

Webmaster en önemli etken rol oynayan Grafik Tasarımdır. Grafik tasarım ile kendinize özgü resimler, icon, ve birden çok simgeler  görseller yaparak kendinize özgün web sitesi yapmış olabilirsiniz.

Madde 6. Pazarlama Reklam

Websitelerinizi Google ADS reklamları verebilir kolaylıkla üst sıralarda yer alabilirsiniz bununla ilgili bazı dökümlar Google üzerinde yer almaktadır.

Webmaster Nedir? Webmaster Olmak için Gerekenler ve Nasıl Webmaster Olunur? | WM Aracı

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın