Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!
Okunuyor Wall Street Emektarı: Bitcoin’e Değil Bu Altcoin’lere Sahibim!

GettyImages 944272762

Dünyaca ünlü yatırım uzmanı ve Bianco Research Lideri Jim Bianco, Ethereum (ETH) dahil olmak üzere bir dizi benzeri potansiyelli altcoin projesine sahip. Fakat Jim Bianco, Bitcoin (BTC) satın almaktan kaçındığını belirtiyor. Pekala bunun nedeni nedir?

Jim Bianco, Ethereum dahil olmak üzere bir dizi altcoin projesine sahip!

Ünlü yatırımcı ve Bianco Research Lideri Jim Bianco, yatırımcılar Bitcoin ve altcoin piyasalarındaki devasa çift haneli fiyat dalgalanmalarıyla baş edebilirlerse, sonunda galip geleceklerini belirtiyor. Ayrıca Jim Bianco, daha yüksek volatilite potansiyeli gördüğü için Bitcoin yerine ETH’ye yatırım yaptığını da vurguluyor. Bitcoin ve kripto para ünitesi piyasası, artan fiyat dalgalanmaları ile bilinir. Piyasada çift haneli yüzde düşüşleri ve artışları yeni bir şey değil ve son birkaç hafta yaşanan olaylar bu anlatıyı tekrar doğruladı. Bitcoin, ayılar denetimi ele geçirmeden evvel 50.000 dolar civarındaydı. Lakin Elon Musk ve Çin’den gelen olumsuz haberlerin tesiriyle BTC bedelini sert bir halde düşürdü. 

Altcoin 8

Birkaç gün içinde BTC fiyatı, saatler içinde 10.000 dolar toparlamadan evvel 30.000 dolara kadar düştü. Altcoin’ler ise her zmanki üzere %50 yahut daha fazla fiyat düşüşleriyle durumu daha da kötüleştirdi. Bu çeşit gelişmeler kıymetli kayıplara yol açsa da Bianco Research Lideri Jim Bianco, bu gelişmelerin sonunda yatırımcıların galip geleceğine inanıyor. Bununla birlikte Bianco Research Lideri, kripto para piyasasının büyük olasılıkla gelecekte de bu çeşit dalgalanmalar yaşayacağı konusunda uyarıyor. Bianco Research Lideri mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Lakin, önümüzdeki birkaç ay yahut birkaç yıl içinde gelecek olanlarla, geçen hafta gördüklerimizin çok daha fazlasını sindirmeniz gerekecek.

Ünlü yatırımcı, portföyünün en kıymetli kısmını ETH’ye bağlıyor

Jim Bianco, açıklamalarının devamında Bitcoin ve altcoin piyasasının değerli potansiyelini özetledi, lakin “kontrol dışı kumarhane” zihniyetine sahip yatırımcıların gerçek sorun olduğunu belirtti. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere,  analistlere nazaran, en son çöküş büyük olasılıkla çok fazla kaldıraçlı durumdan kaynaklandı ve yatırımcılar günler içinde milyarlarca doların piyasadan tasfiye edildiğini gördü. Jim Bianco, BTC’nin 20.000 dolara ve ETH’nin 1.400 dolara ulaştığı parabolik fiyat artışından çabucak evvel 2017’de kripto para piyasasına girdiğini söyledi.

1960x0 1

Şu anda Jim Bianco, bir “kripto para ünitesi varlık sepetine” sahip, fakat değişik bir halde içinde Bitcoin yok. Bunun yerine ünlü yatırımcı, gelecekteki performansına olan inancı nedeniyle portföyünün en kıymetli kısmını başkan altcoin ETH’ye bağlıyor. Yeniden de Jim Bianco, pay senetleri de dahil olmak üzere öbür risk varlıklarıyla daha irtibatlı olduğu için insanların kripto para piyasasına biraz yatırım yapması gerektiğini belirtiyor. Bianco Research Lideri mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Üç yahut dört yıl evvel durum bu türlü değildi. Ama artık durum böyledir. VIX endeksi üzere borsada daha yüksek finansal piyasa oynaklığı elde edersek, bu kripto para ünitesine bir inanç olarak yardımcı olabilir. Evet, yeni bir düzeltmeye gereksinimimiz var ve bu düzeltme…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın