Vitalik Buterin Piyasalara Elon Tesirini Yorumladı: Geçici!

Vitalik Buterin Piyasalara Elon Tesirini Yorumladı: Geçici!
Okunuyor Vitalik Buterin Piyasalara Elon Tesirini Yorumladı: Geçici!

https cdn.cnn .com cnnnext dam assets 210513120706 vitalik buterin file

CNN Business’a özel bir röportajda konuşan Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, piyasa çöküşü ve kripto sanayisinin mevcut durumu hakkındaki görüşlerini yayınladı. Geçtiğimiz hafta ferdî servetinin büyük bir kısmını silip süpüren Buterin, CNN’e daha evvel de karşılaştığımıza işaret ederek piyasa çöküşlerinden tasa duymadığını söyledi.

Vitalik Buterin, kripto para piyasalarını “balona” benzetti

Mevcut durumu, piyasanı bir balona benzetti ve ne vakit patlayacağını varsayım etmenin sıkıntı olduğunu belirtti. “Çoktan sona ermiş olabilir,” dedikten sonra “Bundan aylar sonra da sona erebilir,” diye ekledi. Buterin, şöyle devam etti:

Şimdiye kadar bu büyük kripto balonlarından en az üç adedini gördük. Birçok vakit balonların durmasının nedeni, teknolojinin şimdi orada olmadığını açıkça ortaya koyan birtakım olayların meydana gelmesidir.

bitcoin bubble

Buterin’in Ethereum adresi şu anda cari fiyatlarla iddiası 895 milyon dolar bedelinde 325.000 ETH tutuyor. Bu paha, 12 Mayıs’taki 1,4 milyar dolarlık tepe bedelinden %35 daha düşük.

Kripto, oyuncak değildir

Buterin, şu anki durumu dört yıl evvelki son “balon” ile karşılaştırarak “Kripto, dört yıl evvel bile olmadığı bir halde ana akıma hazır üzere geliyor. Kripto artık yalnızca bir oyuncak değil,” sözlerini kullandı. Anlatı, bu sefer Ethereum için farklı oldu. Büyük kurumsal oyuncular sahneye giriyor ve fiyatları da yükseltiyor. Bununla birlikte birtakım sanayi gözlemcileri, son piyasa düşüşü için türev borsalarında yüksek kaldıraçlı ticareti suçluyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Buterin, emin olmasa da, Ethereum’un nihayetinde Bitcoin’i yakalayıp piyasa kıymeti açısından geçeceğine dair bir “olasılık” olduğunu da kelamlarına ekledi.

Elon yorumu

200210092652 elon musk file

“Elon etkisi” ile ilgili olarak Buterin, bu durumun alan için yeni bir şey olduğunu ve tesirinin sonunda azalacağını belirtti. “Elon musk tweet’leri, kripto alanının geçen yıl ve bu yıl tam manasıyla birinci sefer tanıtıldığı bir duruma sebep oldu. Biraz çılgınlık beklemenin mantıklı olduğunu düşünüyorum. Lakin piyasaların öğreneceğini düşünüyorum. Elon sonsuza kadar bu tesire sahip olmayacak,” sözlerini kullandı. Dogecoin heyecanı ile ilgili olarak ise “Elon’ın bunların hiçbirinde makus niyetli olduğunu düşünmüyorum,” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın