Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!
Okunuyor Vitalik Buterin, Kripto Para Tavsiyelerini Paylaştı!

https cdn.cnn .com cnnnext dam assets 211110092232 01 ethereum bitcoin restricted

Ethereum’un kurucu ortağı, çok sayıda yeni kripto yatırımcısının varlıklı kripto para meraklılarından yanlış dersler aldığından tasa ediyor. Vitalik Buterin, TIME ile yaptığı bir röportajda, Bored Ape Yacht Club NFT topluluğuyla temaslı yükselen bedele ve gösterişli aşırılıklara atıfta bulunarak, “Tehlikeli olan bu 3 milyon dolarlık maymunlara sahip olmanız ve kumarın farklı bir tipi haline gelmesidir” dedi. İşte detaylar…

Vitalik Buterin’den kripto para ekosistemine yönelik açıklamalar

Kripto para ünitesi, ön görülemezliği ve volatilitesi nedeniyle klasik yatırımlardan çok daha risklidir. Bu nedenle yatırım uzmanları, kripto yatırımcılarının satın almadan evvel amaçlarını ve beklentilerini netleştirmelerinin değerli olduğunu vurguluyor. Kriptodaki en tesirli insanlardan biri olan Buterin, yarattığı ağın karışık hislerle geliştiğini izledi. Ethereum’un web’i tekrar tasarlaması ve daha adil oylama sistemlerinden yahut eşler ortası borçlanma ve ödünç verme üzere her türlü kullanıma müsaade vermesi amaçlanırken, Ethereum vizyonunun insan açgözlülüğüne karşı savunmasız hale geldiğini kabul ediyor. Buterin, “Kripto, yanlış uygulanırsa çok fazla distopik potansiyele sahiptir” dedi.

Kriptolar kaçakçılığı, dolandırıcılık ve geniş çaplı dolandırıcılık için bir araç olarak görülürken eşitsizlikler, gözle görülür bir cinsiyet ve ırk çeşitliliği eksikliği de dahil olmak üzere ekosisteme sızdı. Lakin tüm bunlara karşın Buterin optimistliğini koruyor. Her şeyden evvel, TIME’a Ethereum’un merkezi hükümet kavramına meydan okumasını ve Silikon Vadisi’nin herkesin dijital hayatları üzerindeki denetimini bozmasını istediğini söyledi.

Kripto paralara yatırım yaparken nelere dikkat etmek gerekir?

Uzmanlara nazaran kriptoya yatırım yapıyorsanız yahut satın almayı düşünüyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Kriptoya yatırım yapmayı düşünüyorsanız, durumunuzu ve neyi başarmayı hedeflediğinizi değerlendirmeniz gerekir. Ayrıyeten, finansal olarak âlâ bir yerdeyseniz, kripto bilginizi geliştirmeye odaklanın ve satın almadan evvel neye yatırım yaptığınızı anlayın. Kripto para ünitesinde uzun vadeli paha gören savunucular, altta yatan Blockchain teknolojisine ve klâsik finans ve başka sanayilerde yeniliği teşvik etme potansiyeline işaret ediyor.

ni1917

Kripto, hayli değişken, spekülatif bir varlıktır. Bu nedenle kripto para ünitesi satın almak yahut yatırım yapmak için yüksek risk toleransına sahip olmanız gerekir. Ayrıyeten uzmanlara nazaran, yatırımcıların süratli para kazanmaya çalışmak yerine istikrarlı bir uzun oyun oynaması için daha fazla neden var. Uzun vadede işin içindeyseniz, kısa vadeli dalgalanmalar için endişelenmenize gerek yok. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere uzmanlar, sırf kaybetmek istediğiniz kadar yatırım yapmanız gerektiğini söylüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın