Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…
Okunuyor Vitalik Buterin Dogecoin Yorumuyla Şaşırttı: En İyilerdendi…

dogecoin

Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’den bugün değişik bir Dogecoin yorumu geldi. Buterin kendisine gönderilen göğüs coin’leri bağışladığı vakit gerilim dolu bir 2 gün geçirdiğini vurguladı. Buterin ayrıyeten Dogecoin yatırımı ile ilgili olarak da şu ana kadarki en güzel yatırımı olduğu vurgusu yapıyor.

Buterin ve Dogecoin vurgusu

Kriptokoin.com olarak daha evvel de yer verdiğimiz üzere Buterin Hindistan’da denetim altına alınmayan Covid-19 olaylarından ötürü bu ülkeye yardım etmek gayesiyle Shiba Inu (SHIB), Dogelon Mars (ELON) ve Akita Inu (AKITA) üzere kripto para ünitelerinden oluşan bir sepet ile yaklaşık olarak 1 milyar dolarlık bir bağış yapmıştı. Artık Buterin yaptığı en âlâ yatırımın DOGE olduğunu belirterek bu kripto para ünitesine esin kaynağı olan köpeği Japonya’da iken ziyaret ettiğini belirtiyor. 2016 yılında 25.000 DOGE aldığını belirten Buterin daha sonra bunları çok yakın bir vakitte 4.3 milyon Dolara sattığını ve gelirini de GiveDirectly’ye bağışladığını söz ediyor.

dogecoin 1

Sayılar ortasındaki uçuruma bakıldığında Buterin’in bu satıştan önemli manada kâr elde ettiği görülüyor. Buterin’in yardım atılımının kripto para topluluğunda son derece olumlu karşılandığını ve önemli manada takdir topladığını belirtelim. Ethereum kurucusu vakit zaman bu yardım faaliyetleriyle gündeme gelse de ETH2.0’daki gecikmeler sebebiyle de tenkitlerin odağında yer alıyor. Buterin’in proje üzerinde ağır bir halde çalıştığı ve rastgele bir aksaklığa yer vermemek ismine işini sağlama aldığı belirtiliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın