Virüsün olimpik varyantı çıkabilir

Virüsün olimpik varyantı çıkabilir
Okunuyor Virüsün olimpik varyantı çıkabilir

DU8XnT8LgUuOF8d94fs Sw

Corona virüsün “olimpik mutasyonu” ortaya çıkabilir. Bu ihtar Japonya Tabipler Birliği’nden geldi. Birlik Lideri Naoto Ueyama, 200’den fazla ülke ve bölgeden atletlerin katılacağı oyunların ülke için bir tehlike oluşturduğunu söyledi.

Ueyama, “Coronavirüsün farklı yerlerde bulunan tüm farklı mutasyonları Tokyo’da toplanacak.Yeni bir güçlü varyantın ortaya çıkma potansiyelini göz gerisi edemeyiz.” sözlerini kullandı.

Hekimler Birliği Lideri, bu türlü bir “trajedi” yaşanırsa, 100 yıl boyunca tenkitlerin maksadı olacaklarını belirtti. Japon yetkililerse, bir yıllık ertelemenin akabinde Tokyo’da “güvenli ve emniyetli” bir halde yaz oyunları düzenleyeceğine kelam verdi.

Oyunların sıkı virüs tedbirleri altında devam edeceği ve yabancı seyirci alınmayacağı duyuruldu. Virüsün dördüncü dalgasının tesirindeki Japonya, pek çok kentte harika hali uzatmaya hazırlanıyor.

ABD ve AB, Japonya’nın Olimpiyat oyunlarına devam etme planını desteklediklerini açıkladı.

Avrupa Kurulu Lideri Ursula Von der Leyen nüfusunun sadece %5’ini aşılayabilen Japonya’ya 100 milyon doz aşı göndereceklerini duyurdu.

Olimpiyat Oyunları’nın 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri ortasında düzenlenmesi planlanıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın