• Ana Sayfa
  • Genel
  • Vietnam Sıhhat Bakanı açıkladı: İngiliz ve Hint varyantının karışımı yeni varyant tespit edildi

Vietnam Sıhhat Bakanı açıkladı: İngiliz ve Hint varyantının karışımı yeni varyant tespit edildi

Vietnam Sıhhat Bakanı açıkladı: İngiliz ve Hint varyantının karışımı yeni varyant tespit edildi
Okunuyor Vietnam Sıhhat Bakanı açıkladı: İngiliz ve Hint varyantının karışımı yeni varyant tespit edildi

0jsTjX 8SkaQqOcjdbPBig

Vietnam Sıhhat Bakanı, ülkelerinde İngiltere varyantı ve Hindistan varyantının karışımından oluşan yeni bir corona virüs çeşidinin tespit edildiğini açıkladı.

Independent’ın ülke lokal basınına dayandırdığı haberine nazaran, Vietnam Sıhhat Bakanı Nguyen Thanh Long’un yeni varyantı yakın vakitte dünyaya duyuracağı bildirildi.

Bakan Long, tespit edilen varyantın daha bulaşıcı olduğunu belirtirken, yapılan laboratuvar testlerinde virüsün çok süratli bir formda çoğaldığının tespit edildiğini söyledi.

3cRuH3unK0mFaWrcRQQ97g

‘İNGİLTERE VARYANTINA İLİŞKİN OLAN MUTASYONLARA SAHİP BİR HİNT VARYANTI’

Sıhhat Bakanı Nguyen Thanh Long, “Yeni tespit edilen hastalar üzerinde gen dizilimi üzerine çalıştıktan sonra, Hindistan ve İngiltere’dekilerin bir karışımı olan yeni bir varyant keşfettik” derken, “Daha spesifik olarak söylersem, tespit edilen varyant İngiltere varyantına ilişkin olan mutasyonlara sahip bir Hint varyantı” dedi.

Ülkesinde “Sert’ tedbirler uygulandığını belirten Long, Vietnam’daki olay sayılarındaki artışın yeni tespit edilen varyant sebebiyle meydana geldiğine inandığını aktardı.

2020 yılının büyük bir kısmında corona virüsü muvaffakiyetle denetim altına aldıktan sonra Vietnam’da, son periyotta virüsün yayılma suratı gitgide artıyor.

Nisan sonundan bu yana ülkedeki 63 kentin 31’inde yaklaşık 3 bin 600 hadise kaydedilirken bu sayının, pandeminin başından 1 Nisan’a kadar kaydedilen 2 bin 617’nin yarısından fazlasını oluşturuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın