Uzmandan Görülmemiş Altın Varsayımı: Bu Düzeyleri Bekleyin!

Uzmandan Görülmemiş Altın Varsayımı: Bu Düzeyleri Bekleyin!
Okunuyor Uzmandan Görülmemiş Altın Varsayımı: Bu Düzeyleri Bekleyin!

0x0 5

Altın fiyatlarında hafif bir geri çekilme gözlenmeye devam ederken yatırımcılar bedelli metalin sıradaki istikametini merakla bekliyor. Bu sırada, iktisat muharriri Necmettin Batırel’den altın varsayımı geldi. Uzman, gram altını olanları sevindirecek bir varsayımda bulundu ve 1.500 liraya işaret etti. İşte detaylar…

İktisat müellifinden altın kestirimi geldi

Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Rusya ve Ukrayna ortasındaki tansiyonların tırmanmasıyla birlikte ons altın fiyatı 2.060 dolar civarını gördü. Öte yandan, gram altın ise 950 lirayı aştı. Lakin son haftalarda bu yükseliş duraksadı. Yazım sırasında ons altın 1.915 dolardan el değiştirirken gram altının fiyatı 905 liraya kadar geriledi. Pekala, mevcut durumda fiyatlar ne olacak? Piyasa nasıl hareket edecek?  Necmettin Batırel, altına yönelik görüşlerini aktardı. Batırel, altın yatırımcıları sevindirecek nitelikte iddialarda bulundu.

gold yellow metal precious metal gold prices 1

Daha evvel altında 1.000 liranın görüleceğini söyleyen uzmanın yeni kestirimine nazaran gram altın Rusya-Ukrayna savaşının tesiriyle 1.500 lira bantlarına çıkabilir. Batırel, her türlü durumda tepenin altında olacağını düşünüyor, bu nedenle altında satış yapmak isteyenleri uyarıyor. Lakin, kısa vadede, yatırımcıların gözü FED’in faiz kararında olduğundan piyasanın nasıl reaksiyon vereceğini vakit gösterecek.

Altın piyasasında neler yaşanıyor?

Altın fiyatları 16 Mart’ta milletlerarası piyasalarda yatay seyrederek, yatırımcıların Fed’in artan enflasyonu denetim altına almak için geniş çapta beklenen faiz artırımı kararı öncesinde büyük bahisler yapmaktan kaçınmasıyla evvelki seansta iki haftanın en düşük düzeyine yakın bir düzeyde kaldı. Altın ve gümüş, ABD Merkez Bankası’nın faiz artırımı beklentisi ve ham petroldeki ağır satışların tesiriyle düşüşünü sürdürdü

107030051 1647277472480 gettyimages 520007365 e3bc4998 4463 49cb affa 6e34c36f4598

ABD Merkez Bankası’nın iki günlük siyaset toplantısının Salı günü başlamasıyla pahalı metal fiyatları evvelki seansta düşüşünü devam ettirdi. Altın ve gümüş fiyatları, Rusya-Ukrayna ihtilafına ait belirsizlik nedeniyle daha düşük düzeylerde dayanaklarını sürdürse de kayıp kaydetti. Öte yandan kimilerine nazaran, Çin ekonomisindeki düşüş, yatırımcıları inançlı liman varlıklarını satın almaya devam etmeye çekebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın