Usta Analistler: Altın Fiyatı 2021 ve 2022’de Bu Tabanları Görecek!

Usta Analistler: Altın Fiyatı 2021 ve 2022’de Bu Tabanları Görecek!
Okunuyor Usta Analistler: Altın Fiyatı 2021 ve 2022’de Bu Tabanları Görecek!

blank

Altın fiyatı, 1.900 doların altında süreç görürken can sıkan bir iddia geldi. Societe Generale’daki analistlere nazaran, altın rallisinin keyfini çıkarın, çünkü yıl sonuna kadar sürmeyebilir.

Societe Generale analistleri: Altın’ın yıl sonunda 2.000 doları göreceği iddiası zayıfladı

Salı günü yayınlanan bir raporda, Fransız bankasındaki analistler, altın fiyatlarının yıl sonuna kadar ONS başına 2.000 dolara yükseleceğini öngörmeye devam ettiklerini belirtiyorlar. Fakat Societe Generale analistleri, bu kestirimin ardındaki inançlarının zayıfladığını da eklediler. Societe Generale analistleri hususa yönelik şu yorumları yaptı:

Reflasyon teması, olumlu bir 2021 görünümünü sürdürmemize neden olan tek faktör. Lakin bu öykü ivme kaybederse, destekleyici görünümümüz süratle bozulabilir.

sari metal

Societe Generale analistleri: Altın fiyatı için gerçek faiz oranlarına odaklanılması gerekiyor

Analistler, artan enflasyon baskılarının altın piyasası için baskın faktör olmaya devam edeceğini söylüyor. Ancak Societe Generale analistleri, yatırımcıların nominal oranlardan fazla gerçek faiz oranlarına odaklanması gerektiğini de kelamlarına ekliyorlar. Societe Generale analistleri mevzuya yönelik şu yorumları yaptı:

Reflasyon ticaretinde 2021’de akışların müspet olmasını bekliyoruz, lakin yükselen oranlar, altın fiyatını etkileyen çelişkili güçler olduğu manasına geliyor. Piyasanın gerçek oranlara odaklanmaya devam edip etmediğini kıymetlendirmek değerli olacak. Analistler, yükselmesi gereken ve altın tutmanın fırsat maliyetini artırdığı görülen enflasyon yahut nominal oranlara odaklanıyor.

Societe Generale analistleri: Bu gelişme, altın’ı ONS başına 2.000 dolara çekmeye kâfi

Yatırım talebine bakıldığında Societe Generale analistleri, bu yıl 100 tonluk girişin fiyatları ONS başına 2.000 dolara çekmeye kâfi olacağını söylüyor. Analistler, enflasyon baskılarının yanı sıra, ülkelerin COVID-19 pandemisi tarafından harap olan global ekonomiyi desteklemek için gereken çok harcamalarla uğraşırken, potansiyel bir hâkim borç krizi için izledikleri bir senaryo olduğunu vurguluyor. Societe Generale analistleri mevzuya yönelik şu yorumları yaptı:

Bir yahut daha fazla ülke borcu krizi ortaya çıkarsa, altın yatırımının arttığını görürüz. Fakat ABD doları da güçleneceği için aykırı rüzgarlar olabilir.

Altin 10

Societe Generale analistleri: Bu senaryo altın’dan 200 doları silebilir!

Fransız bankası ayrıyeten devam eden jeopolitik belirsizliğin de altın’ı destekleyeceğini kaydediyor. Ayı tarafında analistler, ekonomik şartların güzelleşmesinin kıymetli metal için en büyük tehdit olmaya devam ettiğini söylüyor. Societe Generale analistleri mevzuya yönelik şu yorumları yaptı:

Bir aşının son derece problemsiz ve tesirli bir biçimde kullanıma sunulmasını ima eden üst taraflı ekonomik senaryomuz, hisse senedi düzensizliği kaygılarını hafifleteceği ve güvercin para siyasetlerini azaltacağı için altın fiyatı için hala en tehlikeli senaryo olacak. Daha yüksek oranlara sahip uygunlaştırılmış bir ekonomik senaryonun daha büyük aşağı taraflı riskinin, 200 ton ek ETF çıkışı ekleyeceğine ve temel durum iddiamızdan 200 dolar/ONS çıkarabileceğine inanıyoruz.

Societe Generale analistleri: Altın fiyatı 2022’de ortalama 1.750 dolar/ONS’a gerileyecek

Banka bu yılki fiyat iddiasından emin olmamasına karşın, analistler 2022 için çok daha fazla inançları olduğunu söylüyor. Analistler, altın fiyatlarının gelecek yılın sonuna kadar ONS başına 1.750 dolara düşeceğini öngörüyorlar. Societe Generale analistleri bahse yönelik şu yorumları yaptı:

Nakdî genişlemenin gevşemesinin ve mümkün yeni bir faiz artırım döngüsünün potansiyel olarak büyük ETF çıkışlarını tetiklediğini görüyoruz. 2022’de altın fiyatlarında dik bir düşüş beklentilerimizin gerisindeki destektir. Gelecek yıl 300 tonluk negatif ETF akışları varsayıyoruz. Fiyatlar 2022’de ortalama 1.750 dolar/ONS’a gerileyecek.

photo 1610375461246 83df859d849d

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın iddiası için “Altın Fiyatları İçin Rekor Kestirim Geldi: 1-2 Yıl İçinde Bu Doruklar Geliyor!” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın