Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı
Okunuyor Ünlü Milyarder, Bu Altcoin ile İlgileniyor! Fiyat Yüzde 1.100 Yaptı

Best Altcoins In 2019

Hedge fonu idaresi şirketi Pershing Square Capital Management’ın kurucusu milyarder yatırımcı Bill Ackman, Bitcoin üzere en üstlerde yer alan kripto para ünitelerine yatırım yapmasa da altcoin projesi Helium (HNT) ile ilgilendiğini açıkladı.

Bill Ackman, altcoin projesi Helium ile ilgileniyor

New York merkezli Fifth Avenue Sinagogu’nun yaptığı bir röportajda Ackman, en üstte yer alan kripto para ünitelerine yatırım yapmasa da, bu alandaki kimi projeleri değişik bulduğunu açıkladı. İşaret ettiği bir örnek ise, merkezi olmayan kablosuz bir ağ kuran Helium idi. Proje, insanların hotspot (bağlantı noktaları) kapsamında mahallî HNT token’lerini çıkarmak için kullanabilecekleri küçük aygıtlar olan Helium Hotspots’ı satıyor.

supercycle 1

Web sitesinde “evinizde yahut ofisinizde kolay bir aygıt kurarak, kentinize kilometrelerce düşük güçte şebeke kapsama alanı sağlayabileceğiniz,” argüman ediliyor. Ayrıyeten temas noktaları aracılığıyla ağ altyapısı oluşturup güvenliğini sağlamak ve aygıt bilgilerini aktarmak için HNT kazanıldığı belirtiliyor. Ackman’a nazaran proje, insanları “küresel bir kablosuz ağ kurma yönünde” motive ediyor. Lakin milyarder, projeye yahut tokene yatırım yapmadığını açıkladı.

Bununla birlikte, yatırım yapsaydı, yatırımın şimdiye kadar çıkarlı olduğunu kanıtlamış olacaktı. Datalar HNT fiyatının yazım sırasında 16 dolar civarında olduğunu gösteriyor. HNT, yılın başından bu yana %1.100 oranında artmış durumda.

bmiybs4I5 günlük HNT/USDT grafiği. Kaynak: TradingView

Ackman, BTC’yi “spekülatif bir varlık” olarak görüyor

Ackman, kripto para üniteleri hakkındaki bilgisini genişletmeyi planlarken, şimdi bu alana yatırım yapmadı. Röportaj sırasında milyarder, kripto para ünitelerinin “kalıcı” olacağına inandığını, lakin BTC ve öteki birtakım kriptoların büsbütün spekülatif varlıklar olduğunu gördüğünü söyledi. Ackman’a nazaran, gerçek bedel nakit üretimi tarafından belirlenir. Hatta arkadaşlarından biri kripto varlıklara ağır bir formda yatırım yaparsa endişeleneceğini ve “parayı al, biraz daha güçlü bir şeye koy” diyeceğini de ekledi. Milyarder de emsal nedenlerle altın yatırımcısı da olmadığını ekledi. Ackman, BTC konusunda şunları söyledi:

Büsbütün spekülatif para üniteleri yahut Bitcoin’e yatırım yapmamama karşın bu stil paraların yaratılışının çeşitli iş fırsatları sağlaması sahiden farklı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın