Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu
Okunuyor Ünlü Milyarder “Bu Altcoin En İyisi” Dedi ve Planlarını Duyurdu

4734 1

Kripto paraların kurumsal olarak benimsenmesi 2021’de tepede ve bugün bir milyarder daha piyasaya adım atıyor. Ünlü milyarder Carl Icahn, firmasının kripto paralar ile büyük bir halde ilgilenmeyi planladığını paylaştı. Bu kadar “büyük plan” ne olabilir diye sorulduğunda Carl Icahn, firma için büyük planın “yüz milyon dolardan milyara” kadar bir şey olacağını söyledi. Carl Icahn, önder altcoin Ethereum‘un hem bir bedel deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu söylüyor ve onu BTC’ye tercih ediyor.

Carl Icahn, kripto paralar ile büyük bir formda ilgilenmeyi planlıyor

En son datalara nazaran, şu ​​anda milyarder Carl Icahn liderliğindeki Icahn Capital, 23 milyar dolardan fazla varlığa sahip. Bugün bir röportajda Carl Icahn, kripto para ünitesi hakkındaki görüşlerini paylaştı ve şöyle dedi:

Kripto paralar ortamızda kalmak için buradalar.

icahn carl c market valueKaynak: Fintel.io

Milyarder, firmasının kripto para ünitelerine büyük bir halde dahil olmayı planladığını ve bu büyük planın 100 milyon dolardan bir milyara kadar çıkacağını söyledi. Son vakitlerde milyarder Ray Dalio da Bitcoin’e sahip olduğunu doğruladı ve Bitcoin’i bir tahvil yerine tercih edeceğini söyledi. Bitcoin fiyatı son vakitlerde tüm kripto piyasalarındaki FUD nedeniyle yaklaşık 30.000 dolara düştü. Bu yeni kurumsal sermaye girişi, mutlaka birçok firmanın düşük kripto para fiyatlarını güzel bir giriş noktası olarak bulduğunun göstergesidir.

Ünlü milyarder Carl Icahn: Önder altcoin ETH, Bitcoin’den daha iyi…

Carl Icahn, Ethereum‘un hem bir bedel deposu hem de bir ödeme sistemi olduğunu söylüyor. Bloomberg TV röportajı sırasında Carl Icahn, hem bir kıymet deposu hem de bir ödeme sistemi olarak fonksiyon görebileceğini argüman ederek, dünyanın en büyük ikinci kripto para ünitesi olan Ethereum için kimi övgülerde bulundu. Carl Icahn hususa yönelik şunları söyledi:

Ethereum temel Blockchain’dir. Yani Ethereum’un iki özelliği var: onu bir ödeme sistemi olarak kullanabilirsin, onu bir bedel deposu olarak kullanabilirsin.

shutterstock 687394948 1

Net varlıklarının 15,6 milyar dolar olduğu varsayım edilen Amerikalı iş adamı, Bitcoin kelam konusu olduğunda, bunun sırf bir bedel deposu olarak hizmet edebileceğini söylüyor:

Yani önder altcoin Ethereum ve Bitcoin farklı. Benim için Bitcoin yalnızca bir kıymet deposu.     

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere Carl Icahn, başkan altcoin Ethereum meraklısı tek milyarder değil. Bu haftanın başlarında, artık Bitcoin’e sahip olan hedge fonu efsanesi Ray Dalio, Ethereum’un süreçlerinin daha verimli olduğunu söyledi.

Carl Icahn’den kripto paralar için 1 milyar dolarlık yatırım

Carl Icahn şimdi kripto para piyasasına girmemiş olsa da sonunda bunu “büyük bir şekilde” yapmak istiyor. Carl Icahn hususa yönelik şunları söyledi:

Tüm işe bakıyorum ve buna nasıl dahil olabileceğime…

crystal ball

Ünlü milyarder yatırımcı, kripto para ünitelerine 1 milyar dolarla girebileceğini sav ediyor. Genel olarak milyarder, kripto paraların burada kalacağını düşünüyor fakat bugün çıkarılan birçok kripto para ünitesinin hayatta kalmayacağı konusunda da uyarıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın