Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Varsayımlarını Açıkladı!

Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Varsayımlarını Açıkladı!
Okunuyor Ünlü İsim “Yeni Başlıyoruz” Dedi ve Altın Varsayımlarını Açıkladı!

5901 1 scaled

Yükselen enflasyon tehdidi yatırımcıları altın piyasasına geri döndürürken, bir firma bunun öykünün yalnızca bir kesimi olduğunu söylüyor. Zira Wilshire Phoenix’in yönetici ortağı Wade Guenther, enflasyonun altın’ın güvenli liman cazibesine daha fazla piyasa oynaklığı katlaması beklendiğini söyledi.

Wade Guenther: Yatırımcılar altın piyasasına geri dönüyor fakat bu kıssanın yalnızca bir parçası!

Wilshire Phoenix’in yönetici ortağı Wade Guenther, firmasının altın yatırım talebine olan ilginin yenilenmesini birinci elden gördüğünü söyledi. Şirket, Şubat ayında uyarlanabilir bir altın dayanaklı borsa yatırım fonu başlattı: Wilshire wShares Enhanced Gold Trust (NYSE: WGLD). Wade Guenther, “Hacmin, yeni bir fonun doruklarına işaret ettiğine inanıyoruz. WGLD’nin oluşturduğu ivme bizi sahiden heyecanlandırıyor.” dedi.

1200z740 1607960101 2020 01 30 12 42 20 89905c234222db9aa3b0252a4fae191b

Fon, uyarlanabilir algoritmaları nedeniyle, altın ve nakit arasındaki tahsisini piyasa oynaklığına göre ayarlar. Wade Guenther, ETF’nin lansmanından bu yana yaklaşık %84’lük bir altın tahsisinden %100’lük bir tahsise geçtiğini söyledi. Wade Guenther, altın piyasası oynaklığı düşük kaldığı ve fiyatlar yükseldiği sürece, fonun büsbütün pahalı metale yatırılmış olarak kalacağını da kelamlarına ekledi. Wade Guenther, ETF’nin aylık olarak yine dengelendiğini söyledi. Wade Guenther, “Altın tüm hakikat nedenlerden ötürü daima yeni husus oldu. Bu güçlü altın fiyatlarını destekleyen katalizörleri anlıyoruz.” dedi.

Wade Guenther: Dalgalanma devam ettiği sürece, beşerler inançlı bir liman olarak altın’a dönecek

Wade Guenther, yükselen enflasyon baskılarının altın fiyatlarını desteklemeye devam edeceğini, lakin bunun kıssanın yalnızca başlangıcı olduğunu söyledi. Wade Guenther, yatırımcıların ve piyasa analistlerinin, enflasyonun pay senedi piyasası değerlemelerini nasıl etkileyeceğini hala net bir biçimde anlamadıklarını da kelamlarına ekledi.

8782151 full real time gold futures quotes gold price futures gc technical analysis trend up but buyers

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, uzmanlara nazaran artan girdi maliyetleri ve artan fiyat baskıları, yılın geri kalanında birçok şirketin bütçesini etkileyecek. Wade Guenther, yatırımcıların bu yaz ikinci çeyrek gelir döneminde enflasyonun değerlemeleri nasıl etkilediğine dair daha net bir fotoğraf elde edeceklerini kelamlarına ekledi. Wade Guenther bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Herkesin toparlanmanın büyüklüğüne ait beklentileri biraz değişmeye başlıyor ve enflasyon bunun büyük bir kesimi. Yılın başından bu yana, pay senedi piyasalarındaki oynaklık, fiyatların rekor düzeylere çıkması nedeniyle epeyce düşük oldu. Ancak, oynaklığın artık pazara geri döndüğünü görüyoruz. Mevcut düzeylerde dalgalanma devam ettiği sürece, beşerler inançlı bir liman olarak altın’a dönecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın