Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Düzeylerle Kapatacak!

Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Düzeylerle Kapatacak!
Okunuyor Ünlü Analistler: Altın, 2021 Yılını Bu Düzeylerle Kapatacak!

gold coins 56a9a7be3df78cf772a941d3

ABD ekonomisindeki artan ivmeyle, Federal Rezerv’in para siyasetini beklenenden daha erken sıkılaştıracağı istikametindeki spekülasyonlar artırmaya devam ediyor. Lakin bir değerli maden firması, merkez bankasının düşük faiz ortamında sıkışıp kaldığını söylüyor. Degussa analistleri, piyasaları yorumlayarak altın fiyatının yılı sonlandıracağı düzeyleri paylaşıyor.

Degussa analistleri: Global para sisteminin yakın vakitte “normale” dönmesini beklemeyin!

Degussa analistleri, Çarşamba günü yayınladıkları bir raporda, yatırımcıların global para sisteminin yakın vakitte “normale” dönmesini beklememeleri gerektiğini söyledi. Degussa analistleri, hükümetlerin ve tüketicilerin düşük faiz oranlarına bağımlı olduğunu vurguladılar. Degussa analistleri mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Mali enflasyon, en az berbatın siyaseti olarak görülüyordu ve hala o denli görülüyor. Mali açıdan sıkıntı durumdaki hükümetlerin ve bankaların ayakta kalmasına yardımcı oluyor ve ayrıyeten ekonomik faaliyetteki zarurî durmanın feci tesirlerini örtmeyi mümkün kılıyor. Mali enflasyon bir kere başladı mı, onu durdurmak giderek zorlaşıyor. Hükümetler, son derece düşük borçlanma maliyetleriyle borca ​​girme yeteneğinden hoşlanıyor.

1200z740 1600690878 shutterstock 632343953

Degussa analistleri: Ekonomik durum, merkez bankalarını gevşek para siyasetlerini sürdürmeye zorlayacak

Memleketler arası Finans Enstitüsü’nden data aktaran Avrupalı ​​değerli metal firması, global ülke borcunun 2021’in birinci çeyreğinde 289 trilyon dolara ulaştığını söyledi. Analistler, “Bu, global gayri safi yurtiçi hasılanın %360’ı” dedi. Analistler, ekonomik durumun merkez bankalarını gevşek para siyasetlerini sürdürmeye zorlayacağını vurguluyor. Degussa analistleri mevzuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Gökyüzünde yükselen global borç düzeyi, merkez bankalarının para siyasetinin özgürlük derecesini önemli formda sınırladı. Enflasyon siyasetinin seyrinde, yararlar (devlet ve banka temerrütlerini önlemek, aldatıcı bir patlamayı sürdürmek) evvel gelir ve bir enflasyon siyasetinin maliyetleri daha sonra ortaya çıkar.

MW IJ982 gold n ZG 20200707221857

Degussa analistleri: Altın fiyatları yılı ONS başına 2.448 dolar civarında kapatacak

Degussa analistleri, azalan satın alma gücü nedeniyle enflasyon baskıları arttıkça tüketicilerin “maliyeti” daha keskin hissetmeye başlayabileceğini söyledi. Analistler, daha yüksek enflasyonun kaçınılmaz olduğunu söylediler. Analistler, “Mevcut gelişmeler göz önüne alındığında, yükselen enflasyonun bilhassa para sahipleri için epeyce önemli bir sorun haline gelmesi çok muhtemel” dedi.

Degussa analistleri, altın fiyatlarının enflasyondan korunmak isteyen yatırımcıları çekmeye ve mevcut ortamda satın alma güçlerini muhafazaya devam etmesini bekliyor. Avrupalı ​​firma, altın fiyatlarının yılı ONS başına 2.448 dolar civarında kapatacağını varsayım ediyor. Analistler, “Dünya çapındaki ekonomik ve finansal gelişmeleri çevreleyen artan belirsizlikler göz önüne alındığında, en azından bir ölçü fizikî altın tutmak çok mantıklı” dedi. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla altın kestirimi için “Derin Düzeltme Riski!” İşte 5 Analistten Altın Fiyatları Tahminleri” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın