Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk’tan telafi programına ait açıklama

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk’tan telafi programına ait açıklama
Okunuyor Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk’tan telafi programına ait açıklama

6telEcT7U0e2It4du4Jy1Q

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, akademik kayıpları tespit ettiklerini, bu bahisteki çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Önce çocuklara okulun kapısından içeri girdiklerinde bir anda büyüyor olmanın sevincini bir yaşatalım. Buna çok muhtaçlıkları var” sözünü kullandı.

Bakan Selçuk, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “müfredat tamamlanmadı mı, telafi neden?” diyenlerin bulunduğuna işaret ederek, müfredatın yalnızca kazanımların yazılı olduğu obje olmadığına işaret etti.

“BUNA ÇOK GEREKSİNİMLERİ VAR”

Öğretmenlerin, kazanımları büyük ölçüde tamamlamak üzere olduklarını belirten Selçuk, şunları kaydetti:

“Çocuklarımız, canlı derslere çabayla katıldılar ancak tekrar de yüz yüze eğitimden çok önemli alacakları kaldı. Çocuğun söyleyemediklerinin, ‘Bir kezinde şöyle olmuştu öğretmenim…’ diye başlayan ve tahminen bir kedinin kaybolma kıssasına bağlanan o konuşmaların, bir sınıf dolusu kahkahanın, öğretmenle çocuk ortasındaki bir sıcak bakışın, teneffüste düşüp dizini acıtmanın, ‘bir şey oldu mu?’ diye yardıma koşan arkadaşın, ‘burası bizim sınıf’ diyebilmenin, çocuğun kendini anlatmasının, okulla kurduğu o dayanılmaz bağın telafisi kaldı. Bunları yerine getirmeliyiz. Akademik kayıplarımızı tespit ettik, çalışmalarımız devam ediyor lakin evvel çocuklara okulun kapısından içeri girdiklerinde bir anda büyüyor olmanın sevincini bir yaşatalım. Buna çok muhtaçlıkları var.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın