• Ana Sayfa
  • Spor
  • Ulusal atletlerimiz Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz Okçular Vakfı’nda!

Ulusal atletlerimiz Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz Okçular Vakfı’nda!

Ulusal atletlerimiz Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz Okçular Vakfı’nda!
Okunuyor Ulusal atletlerimiz Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz Okçular Vakfı’nda!

Okmeydanı’nda bulunan Okçular Vakfı’ndaki “Milli Okçular Buluşması”nın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bilal Erdoğan, “Ülkemiz okçulukta bir yükseliş içinde. Yasemin ve Mete, olimpiyat kotasını aldı. Temmuz ayında ülkemizi inşallah en âlâ biçimde temsil edecekler. Bugün burada federasyon lideri ve Okçular Vakfı liderimiz ile birlikte bütün ulusal grubu ağırladık. Hem onları motive etmeye çalışıyoruz hem de onları dinlemek istiyoruz.” sözlerini kullandı. Ulusal atletleri ağırlamaktan onur duyduğunu belirten Haydar Ali Yıldız ise “Kardeşlerimizin elde ettikleri başarılarla en büyük gururu yaşayacağız. Maddi, manevi takviyelerimiz okçularla birlikte olacak. Tokyo’da onların göğsündeki bayrağımız iftihar sebebimiz olacak. Her şey onların muvaffakiyetleri için.” formunda konuştu.

Buluşmadan dolayı Erdoğan ve Yıldız’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Abdullah Topaloğlu da şunları kaydetti:

“Okçular Vakfı’nın bugünkü daveti atletlerimize büyük moral ve motivasyon sağladı. Atletlerimiz Tokyo’da kesinlikle ülkemizi en yeterli biçimde temsil edecek. Yeniden burada altın madalyaları ile birlikte buluşacağız.”

ULUSALLARIN MAKSADI TOKYO’DA ALTIN MADALYA

Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyatları Kıtasal Kota Turnuvası’nda olimpiyatlara katılma hakkı elde eden ulusal okçu Mete Gazoz, altın madalya hedeflediğini söyledi.

Buluşmadan dolayı duyduğu memnunluğu lisana getiren Mete Gazoz, “Tokyo’daki amacımız altın madalya. Çalışmalarımız o tarafta. İnşallah 47 gün sonra altın madalyamızla buraya tekrardan geleceğiz.” diye konuştu.

Olimpiyatlara kota alan bir öbür ulusal atlet Yasemin Ecem Anagöz de “Ülkemize altın madalyayla dönmeyi çok istiyoruz. Sekiz yıldır kadro arkadaşlarımla bir arada yanlışsız formda çalışarak sonuçlar elde etmeye başladık. Daha da düzgün sonuçlarla döneceğimize inanıyoruz.” tabirlerini kullandı.

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na katılmaya hak kazanan ulusal atlet Bahattin Hekimoğlu ise “Paralimpik oyunlarda elimden gelen her şeyi yapacağım. Altın madalyayı ülkemize getirmek için var gücümle çalışacağım.” değerlendirmesinde bulundu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın