• Ana Sayfa
  • Genel
  • Uğur Şahin ve Hasret Türeci kitap çıkarıyor: Pfizer/BioNTech aşısının arkasındaki 30 yıllık çalışma anlatılacak

Uğur Şahin ve Hasret Türeci kitap çıkarıyor: Pfizer/BioNTech aşısının arkasındaki 30 yıllık çalışma anlatılacak

Uğur Şahin ve Hasret Türeci kitap çıkarıyor: Pfizer/BioNTech aşısının arkasındaki 30 yıllık çalışma anlatılacak
Okunuyor Uğur Şahin ve Hasret Türeci kitap çıkarıyor: Pfizer/BioNTech aşısının arkasındaki 30 yıllık çalışma anlatılacak

NvThb9ULt02wtCaypYD25g

BioNTech’in kurucuları Uğur Şahin ve eşi Hasret Türeci birlikte yazdıkları “Vaccine” (Aşı) isimli kitap için Financial Times’tan Joe Miller ile işbirliği yaptı.

St. Martin’s Publishing Group tarafından basılacak olan kitabın 2 Kasım’da yayımlanacağı duyuruldu.

Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede onaylanan Pfizer/BioNTech aşısının ortaya çıkışını anlatan “Aşı”, Şahin ve Türeci’nin birkaç hafta içinde aşı adayları panelini nasıl geliştirebildiklerini, büyük ilaç şirketlerini çalışmalarını desteklemeye nasıl ikna ettiklerini, ABD idaresi ve AB ile müzakereleri nasıl yürüttüklerini ve dünyada nasıl ilerlediklerini tüm ayrıntılarıyla ortaya koyacak.

blank

“30 YILLIK BİLİMSEL ÇALIŞMA ANLATILACAK”

Bununla birlikte, St. Martin’s’e nazaran, Şahin ve Türeci çifti Pfizer ile ortaklaşa dünya çapındaki ülkeler için iki milyardan fazla doz üretmeyi başardı. Yayınevinden yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı:

“Dr. Şahin ve Dr. Türeci, halkın inançlı ve tesirliği kanıtlanmış bir aşıya muhtaçlığı olduğu bu devirde, pandemiden bir çıkış yolu sundu. İki bilim insanı, birinci Covid-19 aşısının temellerini atan 30 yıllık bilimsel araştırmayı anlatacaklar ve BioNTech aşısının muvaffakiyetinin sunduğu başka hastalıkların potansiyel tedavisine bir bakış sunacaklar.”

PFIZER CEO’SU DA KİTAP ÇIKARIYOR

Başka taraftan Pfizer İdare Heyeti Lideri ve CEO’su Albert Bourla da geçen ay duyurulan farklı bir kitap üzerinde çalışıyor. Harper Business, Bourla’nın “Moonshot: Inside Pfizer’s Nine-Month Race to Make the Impossible Possible” (Pfizer’in İmkansızı Mümkün Hale Getirmek için Dokuz Aylık Yarış) isimli kitabını 9 Kasım’da piyasaya sürecek.

PROF. DR. UĞUR ŞAHİN: PFIZER İLE TEK DOZ AŞIYI DEĞERLENDİRECEĞİZ

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın