Twitter’ın beklenen özelliği sızdırıldı

Twitter’ın beklenen özelliği sızdırıldı
Okunuyor Twitter’ın beklenen özelliği sızdırıldı

Geçtiğimiz günlerde bahşiş özelliğini faal eden Twitter, yeni bir özellik ile gündeme geldi. Uygumalara bilakis mühendislik yaparak yeni özellikleri sızdıran Jane Machung Wong, şirketin geliştirdiği abonelik servisi ile ilgili ayrıntıları sızdırdı.

Twitter abonelik servisi geliyor: Twitter Blue

Şirketin Twitter Blue ismi verilen abonelik sistemini tanıtacağını belirten Jane Manchun Wong, aylık 2.99 dolar fiyat  etiketi ile karşımıza çıkacağını belirtti. Abonelik avantajları ortasında Tweet geri alma ve Tweet koleksiyonları özellikleri yer alıyor.

twitter abonelik servisi geliyor twitter blue 1

Twitter’in kademeli abonelik sistemi üzerinde çalıştığını belirten Wong, şirketin fiyat skalasına nazaran özellik ekleyeceğini açıkladı. Son vakitlerde tanıttığı yeni özellikler ile gündeme gelen şirket, geçtiğimiz günlerde Scroll isimli şirketi satın aldı.

Ayda 5 dolar fiyat ile sistem,nde yer alan web sitelerinin reklamlarını kaldırma hizmeti sunan Scroll, binlerce kişi tarafından faal olarak kullanılıyor. Satın alım sonrası Scroll’da yer alan Twitter’daki aktüel ve dikkat çeken bahisleri e-posta atan hizmetin durdurulduğu açıklandı.

Geçtiğimiz ay 2021 birinci çeyrek raporunu sunan Twitter, 1.04 milyar dolarlık gelirden yaklaşık 68 milyon dolar kar elde etti. Abonelik ve bahşiş özellikleri sayesinde gelirlerini katlamayı planlayan şirketin yeni özelliğini ne vakit etkin edeceği şimdi bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın