Twitter’dan mavi tik başvurusu için sevindiren paylaşım!

Twitter’dan mavi tik başvurusu için sevindiren paylaşım!
Okunuyor Twitter’dan mavi tik başvurusu için sevindiren paylaşım!

Toplumsal medya uygulamalarının başında gelen Twitter, geçtiğimiz haftalarda uzun müddettir beklenen mavi tik müracaatlarını tekrardan kullanıma sundu. Kullanıcılar ise yıllardır beklediği bu özellikten yararlanmak için adete müracaat kuyruğuna geçtiler.

Fakat mavi tik doğrulama fonksiyonundaki artan talep, Twitter’ı çok fazla zorladı ve bunu askıya almasına bile neden oldu. Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Twitter, mavi tik müracaat süreçlerini süreksiz olarak askıya aldığını duyurmuştu. Neyse ki fazla vakit geçmeden beklenen açıklama da geldi.

Twitter mavi tik müracaatları tekrardan faal

Bugün erken saatlerde yeni bir paylaşım yapan Twitter, mavi tik doğrulama fonksiyonunu tekrardan açtıklarını duyurdu. Fakat kullanıcıların yeni müracaatta ne kadar müddette cevap alacağı meçhul. Zira ağırlaşan müracaat talepleri, takımın artık bu duruma yetişememesine kadar uzandı.

Twitter geçen hafta uygulamadan kaldırdığı müracaat formunu, şu anda tekrar faal etti ve talepleri almaya başladı. Sizlerde artık uygulama üzerinden yine başvurabilir, mavi tik almaya uygun olup olmadığınızı görebilirsiniz.

Daha öncede belirtildiği üzere Twitter’ın yeni doğrulma fonksiyonu; sportmenler, ünlüler, tanınmış kuruluşlar, haber ajansları ve muhabirler ile öteki tesirli hesapları kapsıyor. Bu listede yer almıyorsanız müracaattan olumlu karşılık alma ihtimaliniz de hayli düşük olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın