Twitter Spaces ile para kazanmak mümkün olacak

Twitter Spaces ile para kazanmak mümkün olacak
Okunuyor Twitter Spaces ile para kazanmak mümkün olacak

Twitter, Clubhouse’a rakip olarak geliştirdiği Spaces için yeni bir özellik denemeye başladı. Şirket tarafından belirlenen koşulları karşılayan Spaces yayıncıları uygulama içerisinde bilet girişli oda oluşturabilecekler. Dinleyicilerin yayına katılmak için belirlenen fiyatı ödemeleri ve bileti satın almaları gerekecek. Ayrıyeten Twitter, her satış için kesinti de uygulayacak.

twitter spaces takipci sarti ile kullanima acilditwitter spaces takipci sarti ile kullanima acildi

Twitter, sesli sohbet özellikli Clubhouse uygulamasına rakip olarak geliştirdiği Spaces özelliğini bugünden itibaren kullanıma açtı. Pekala nasıl kullanılır?

Spaces’ın yeni özelliği ABD’de hudutlu sayıda kullanıcının erişimine açıldı. Test sürecine katılan The Verge grubu biletlerin nasıl satılacağına dair bilgi vererek ekran manzaraları paylaştı. Olağanda bir yeniliğini eninde sonunda dünya genelindeki bütün kullanıcıların erişimine açan Twitter, bu sefer farklı bir strateji izleyecek.

twitter spaces ile para kazanmak mumkun olacak 1twitter spaces ile para kazanmak mumkun olacak 1Bilet satışı uygulama içerisinden yapılacak. Fotoğraf: The Verge

Bilet girişli oda oluşturmak isteyenlerin evvela şirkete müracaat yapmaları gerekecek. Twitter bu noktada yayıncının en az 18 yaşını geçmesini ve 1.000 takipçiye sahip olmasını zarurî tutuyor. Ayrıyeten müracaat yapan kişinin son 30 gün içerisinde en az 3 yayın başlatmış olması da gerekiyor. Kaideleri karşılamayanların talepleri kabul edilmeyecek.

Twitter, San Francisco merkezli finansal hizmet şirketi Stripe ile paydaşlık kurduğunu belirtti. Bu kapsam bilet için belirlenen fiyatın yüzde 20’si otomatik olarak Twitter’a aktarılacak. Doğal Google ve Apple da uygulama içi mağaza ödeme kesintilerini ayrıyeten alacak. Örneğin 10 dolarlık biletin yüzde 30’unun Apple’a gittiğini düşünürsek, geriye kalan 7 doların da yüzde 20’sini Twitter alacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın