Twitter, Space özelliği için düğmeye bastı

Twitter, Space özelliği için düğmeye bastı
Okunuyor Twitter, Space özelliği için düğmeye bastı

Geçtiğimiz aylarda test ettiği Twitter Space özelliğini Android ve iOS kullanıcıları için etkin eden şirket, yeni özelliğini masaüstü ve taşınabilir tarayıcılar için de faal edeceğini açıkladı.

Twitter Space masaüstü tarayıcı dayanağına kavuşacak

2021 yılının en çok konuşulan uygulamalarından biri olan Clubhouse, toplumsal medya uygulamalarını harekete geçirdi. Clubhouse alternatifi olarak Space özelliğini duyuran Twitter, daha fazla kullanıcıya hitap etmek için çalışmalarına devam ediyor.

twitter space web tarayicilada da kullanilabilecek 1

Twitter, kullanıcı etkileşimini artırmak için Space özelliği ile para kazanılabileceğini açıkladı. Bugün Space’in web ve taşınabilir tarayıcılarda da kullanılabilir hale geldiğini belirten şirket, özelliğin şimdi Beta basamağında olduğunun altını çizdi.

Twitter web üzerinden Space odası oluşturma özelliği şimdi etkin edilmedi. Yakın vakitte taşınabilir uygulamalarda da olduğu üzere 600 takipçi hududuna ulaşan kullanıcılar web arayüzü üzerinden Space odası oluşturabilecek.

Şirket, şimdilik kullanıcı arayüzü ve erişilebilirlik bahislerine ağırlaştıklarını belirtti. Firma ayrıyeten zamanlanmış Space odaları için hatırlatma özelliğini de etkin ettiklerini açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın