Twitter mavi tik başvurusu sonunda geldi: Sürpriz gelişme

Twitter mavi tik başvurusu sonunda geldi: Sürpriz gelişme
Okunuyor Twitter mavi tik başvurusu sonunda geldi: Sürpriz gelişme

Twitter, mavi tik için geçen hafta ortaya çıkan gelişmeyi doğruladı. Toplumsal medya uygulaması, uzun müddettir devre dışı kalan mavi tik başvurusu uygulamasına geri dönüyor. Fakat bu sefer onaylı kullanıcı olma sürecinde sürpriz bir değişim yer aldı.

Twitter mavi tik başvurusu ve müracaat kaideleri

Bundan dört yıl evvel kaldırılan mavi tik için Twitter müracaatları yine açtı. Geçen hafta ortaya çıkan ve Jane Machung Vong‘un ortaya çıkardığı bu özellik artık herkesin müracaatına açık. Lakin bu herkes için açılan müracaatlar yalnızca altı kategoriden birinde yer alıyorsanız kabul görecek.

Bu altı kategori ise: Gazeteciler, markalar, hükümet yetkilileri, aktivistler, atletler ve cümbüş bölümünden tanınmış şahıslar formunda. Son kategorinin için influencer dediğimiz toplumsal medya içerik üreticileri de yer alıyor.

Twitter mavi tik başvurusu için farklı kategorilerin de bir mühlet devreye gireceği ortaya çıktı. Buna nazaran akademisyen ve dini önderler için de mavi tik yakında gelecek. Tekrar toplumsal medya platformunun bu kategorileri daha da artırması da beklentiler ortasında.

Twitter mavi tik başvurusu nasıl yapılır?

Toplumsal medya platformunun belirlediği altı kategoriden birine dahilseniz doğrulama için başvurabiliyorsunuz. Doğrulama için Twitter hesabınızın e-posta ve telefon numarası aracılığıyla doğrulamış olmanız gerekiyor.

Twitter’ın yaptığı açıklamaya nazaran, mavi tik başvurusu önümüzdeki haftadan itibaren etkin hale gelecek. Yeni Twitter doğrulama uygulaması Hesap Ayarları sekmesinde yer alacak. Müracaat sonrası ise kimlik bilgilerinizi ve birkaç detaylı bilgiyi Twitter ile paylaşmanız gerekecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın