Twitter, Facebook gibisi emoji reaksiyonlarını test ediyor!

Twitter, Facebook gibisi emoji reaksiyonlarını test ediyor!
Okunuyor Twitter, Facebook gibisi emoji reaksiyonlarını test ediyor!

Toplumsal medya uygulamaları yeni özelliklerle güncellenmeye devam ediyor. Facebook ve Instagram’da daima olarak yenilikler gördüğümüz şu günlerde, Twitter platformu da bir ekip özellik üzerine çalışıyor.

Uygulama araştırmacısı Jane Manhun Wong‘a nazaran Twitter, beğeni tuşuna Facebook gibisi emojiler eklemeye hazırlanıyor. Yalnızca kalp tuşuyla hudutlu kalan beğeni tuşu, muhtemelen önümüzdeki günlerde başka yansıma tuşlarıyla da desteklenecek.

Twitter beğeni tuşuna yeni yansılar ekliyor

Twitter’ın şu anda test ettiği reaksiyonlu emojiler, aslında 2016 yılından bu yana Facebook’ta mevcut. Fakat yıllar sonra Twitter platformu da çeşitli yansımalar ile bu özelliğe kavuşacak. Sızdırılan ekte ”gülme” ve ”hüzünlü” tuşları Facebook’taki ile birebir tıpkı duruyor. Lakin şirket, Facebook’un emojilerine ek olarak farklı ruh hallerini de platforma ekleyecek. Örneğin; ”haha” ve ”üzgün” emojisinin yanı sıra, ”cheer” ve ”hmm” emojileriyle çeşitlilik artacak.

Üstteki emojilerin yanı sıra herkesin başında, ”kızgın” emojisinin neden yer almadığına dair soru işaretleri bulunuyor. Muhtemelen şirket bunu ”yanıt ve alıntı” fonksiyonlarından ötürü platforma getirmeyi tercih etmemiş olabilir. Tekrar de bu özellik şimdilik test etabında ve önümüzdeki günlerde ”kızgın” ya da farklı emojilerin de eklemesi yüksek bir ihtimal üzere duruyor. Olağan tüm ayrıntılar için vakte bırakmak en yerinde karar olacaktır.

Son vakitlerde toplumsal medya uygulamaları sıkça yeni özellikler test etmeye başladı. Bilhassa Twitter’da bu akıma katıldı ve öteki rakipleri üzere pek çok yeniliği test edip kullanıcılarla buluşturdu. Örneğin geçtiğimiz haftalarda ”Spaces” özelliğini görürken, birebir vakitte bahşiş kutusu özelliğini de gördük. Ek olarak mavi tik doğrulama fonksiyonu de tekrar bu müddet zarfında kullanıcılara sunuldu.

Bakalım şirket önümüzdeki günlerde daha ne üzere özellikleri piyasaya sürecek? Bekleyip görelim.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın