Twitch yayıncısı Tuna, Türkiye Subathon rekorunu kırdı

Twitch yayıncısı Tuna, Türkiye Subathon rekorunu kırdı
Okunuyor Twitch yayıncısı Tuna, Türkiye Subathon rekorunu kırdı

Twitch’te tanınan bir konsept olan Subathon yayınları devam ediyor. Twitch yayıncısı Tuna Yurdakul, 344 saatlik Twitch yayını ile Necati Akçay’ın rekorunu geride bıraktı. Necati geçtiğimiz günlerde 316 saatlik bir rekor kırmıştı. Tuna, Twitch’te FIFA yayınları ile meşhur ve 344 saatlik yayınında da çoğunlukla FIFA 21 oynadı.

Tuna 14 günden fazla bir yayın mühletine sahip

Tuna’nın yaptığı 344 saatlik Subathon yayını 14 günü aşıyor. Tuna da Necati üzere şahsî muhtaçlıklarını yayın sırasında giderdi. 344 saatlik yeni rekor Necati’nin yayınına 28 saatlik bir fark attı. Uyuduğu sıralarda seyircilerine içerik sunmaya devam etti. Tuna, 344 saatlik Subathon yayınını bitirdikten sonra Twitter hesabından takipçilerine bunu duyurdu.

Subathon konseptinin kuralları yayıncıdan yayıncıya değişmekte ve her yayıncı kendisine nazaran mühlet belirleyebilmekte. Tuna’nın yayınında her abone yayının müddetine 10 dakika ekliyor. 100 bit gönderen bir izleyici 2 dakika, 1000 TL gönderenler yayın mühletine tam 12 saat ekleyebiliyor.

Yayıncı, Subathon rekoru kırmak için daha evvel bir yayın başlattı lakin Twitch tarafından 48 saatliğine banlandı. Açtığı yayında 2020-21 Premier League özetlerini izleyen Tuna, telif haklarından ötürü banlandı. Banı kaldırıldıktan sonra Subathon yayınlarına başladı.

Tuna’nın 344 saatlik yayınını merak ediyorsanız Twitch hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın