Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? 2021

Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? 2021
Okunuyor Türk Telekom ödemeli arama nasıl yapılır? 2021

Acil bir arama yapmak istediğinizde hattınızdaki dakikalar yahut bakiye bittiyse, ödemeli arama yaparak konuşabilirsiniz. Pekala Türk Telekom ile ödemeli arama yapmak için neler gerekiyor? Hepsini adım adım sizler için anlattık.

Ödemeli arama, kritik vakitlerde kullanıcıların arama yapmasını sağlayan bir sistem. Lakin, bu arama tipi için karşı tarafın ödeme arama davetinizi kabul etmesi gerekiyor. Ödemeli arama yapma seçeneği hem faturalı hem de faturasız sınır sahipleri için geçerlidir.

Instagram hesap silmeInstagram hesap silme

Instagram hesap silme linki toplumsal medyadan sıkılanların yardımına koşuyor. İşte Instagram silme yani Instagram hesap kapatma rehberi!

Türk Telekom ödemeli arama yapma

Ödemeli arama yaptığınız taktirde konuşmanın fiyatı size değil, aramayı yaptığınız bireye yansır. Böylelikle acil durumlarda dakikanız yahut bakiyeniz kalmadıysa, istediğiniz kişiyi ödemeli arama yaparak arayabilirsiniz. Ayrıyeten ödemeli aramayı kabul eden kişi, bulunduğu tarifenin şebeke içi görüşme fiyatı ile fiyatlandırılır. Kişinin paketinden dakikalar azalmaz.

turk telekom odemeli arama nasil yapilir 2021 1turk telekom odemeli arama nasil yapilir 2021 1

Türk Telekom ile ödemeli arama yapmak için toplamda üç farklı prosedür mevcut.

Metot 1: Ödemeli arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasını, başında sıfır olmadan 9696’ya ileti olarak iletme.

  • 542 *** ** **

Metot 2: Arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasının başına *135*, sonuna ise # işaret koyup arama.

  • *135*542 *** ** **#

Usul 3: Arama yapmak istediğiniz kişinin telefon numarasının başına sıfır olmadan 9696 ekleyip arayabilirsiniz.

  • 9696542 *** ** **

Üstteki üç teknikten birisini kullanarak, Türk Telekom çizginizle ödemeli arama süreci gerçekleştirebilirsiniz. Ödemeli arama bilgisi, karşı tarafa sesli bildiri olarak bildirilir. Aradığınız kişi konuşmayı kabul ederse arama süreci gerçekleşir. Konuşma fiyatını aranan kişi karşılar.

Ödemeli arama yapmak için iki tarafın çizgisinin da tıpkı operatöre ilişkin olması gerekiyor. Şayet Türk Telekom sınırınız varsa, Turkcell yahut Vodafone kullanıcılarıyla bu arama yolunu gerçekleştiremezsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın