Türk oyun şirketine 1.1 milyon dolarlık yatırım

Türk oyun şirketine 1.1 milyon dolarlık yatırım
Okunuyor Türk oyun şirketine 1.1 milyon dolarlık yatırım

Dünya çapında sunduğu oyunlarla dikkat çeken yerli oyun şirketi Hungri Games, 1.1 milyon dolarlık yatırım aldı. Aldığı yatırımla güçlenen oyun firması oyunlarını geliştirme yolunda bir kıymetli adım daha kaydetti.

İngiltere merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’dan 10 milyon değerleme üzerinden alan oyun şirketi 2019 yılında küresel taşınabilir oyun pazarında hit olmuş oyunları koordine eden deneyimli bir grup tarafından kuruldu.

Hungri Games’in yeni oyunu bu yaz oyunseverler ile buluşacak

Şirket şu anda bünyesinde iki mid core oyun bulunuyor. Hungri Games, halihazırda EMEA bölgesinde ve ABD’de geniş bir oyuncu kitlesini yakalamış olan God of Gods ve Legend of Khans üzere SRPG oyunlarıyla süratli bir ivme yakalamayı başardı.

Şirketin interaktif kıssa tabanlı RPG çeşidindeki üçüncü oyunu olan “Affairs Interactive Stories” ise 2021 yazında oyunseverler tarafından oynanabilir olacak.

WhatsApp Image 2021 06 09 at 11.34.35

Hungri Games Kurucu Ortağı Kağan Berk Koçakaldıkları yatırıma ait yaptığı açıklamada:

“Hungri Games dünya oyun bölümünde deneyimli ve başarılara sahip bir grup tarafından kuruldu. 2 yıl üzere kısa bir müddette 2 mid-core oyunu küresel pazarda yayınlayabilmek ve alanında dikkat çeken oyunlara imza atmak bu manada tesadüf olmadı. Kurulduğumuz günden beri en net amacımız global çapta alanında tanınan ve hürmet duyulan bir taşınabilir oyun şirketi olmaktı. Yenilikçi ve yetenekli takımımızla bu yolda ilerliyoruz. Bu başarımız çok sayıda yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı ve biz de şu an için küresel amaçlarımıza uygun gördüğümüz Triple Dragon ile birinci yatırım sürecimizi tamamladık. Yeni maksatlar için çalışmaya devam ediyoruz. Bir yandan en yeni SRPG oyunumuz “God of Gods”u küresel pazarda yayınlamanın heyecanını yaşarken, başka yandan RPG ve strateji tipi oyun tecrübesini yeni bir seviyeye taşıyarak dünyanın dört bir yanındaki oyunculara en yeterli oyun tecrübesini sunmayı sürdürüyoruz. ” dedi.

Temel taşınabilir oyunların segmentinde ihtilal yarattığını söz eden Koçak, “Yatırım cinsini melek yatırımcılarla birlikte yöneten Londra merkezli oyun yatırım ve finans şirketi Triple Dragon’un Kurucu Ortağı Pieter van der Pijl ise yatırım sürecini şu sözlerle kıymetlendiriyor: “Hungri Games, global oyuncu tabanının yanı sıra EMEA’da da son derece yeterli yankı uyandıran içerikler sunarak temel taşınabilir oyunlar segmentinde ihtilal yaratıyor. Yeni ve alternatif kullanıcı edinme ve iş geliştirme iştiraklerinden yararlanarak şimdiden ilgi odağı olmayı başardı. Hungri Games’i portföylerini genişleterek ve Birleşik Krallık’ta yeni bir stüdyo açarak desteklemek için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Hungri Games’in aldığı yatırımı yeni taşınabilir oyunların geliştirilmesini hızlandırmada kullanıcı kazanımı ile pazarlama gücünü artırmada ve İngiltere’de açmayı planladığı yeni stüdyo için kullanacağı belirtiliyor. İstanbul merkezli şirket yeni yetenekleri bünyesine katmayı sürdürürken, bu yılın sonuna kadar 25 kişilik bir gruba ulaşmayı planlıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın