• Ana Sayfa
  • Genel
  • Trump, Vuhan Laboratuvarı konusundaki tezlerinde haklı çıktığını savundu

Trump, Vuhan Laboratuvarı konusundaki tezlerinde haklı çıktığını savundu

Trump, Vuhan Laboratuvarı konusundaki tezlerinde haklı çıktığını savundu
Okunuyor Trump, Vuhan Laboratuvarı konusundaki tezlerinde haklı çıktığını savundu

2rpOgSCsJUO3b Z22qy pw

Son günlerde Amerikan kamuoyunda ortaya çıkan ve Covid-19’un kaynağının Vuhan’daki bir laboratuvar olduğuna ait tartışmalara eski Lider Trump da katıldı.

Hususla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Trump, “Şimdi herkes, Covid-19’un kaynağının Vuhan olduğunu erkenden lisana getirdiğim vakit haklı olduğum noktasına geliyor” değerlendirmesini yaptı.

Açıklamasında Covid-19 için bir kere daha “Çin virüsü” tabirini kullanan Trump, hususla ilgili açıklamalarından ötürü o gün suçlandığını lakin aslında bu bahiste aklandığını savundu.

“En başından itibaren benim için her şey açıktı ancak her zamanki üzere çok fazla eleştirildim. Artık herkes diyor ki, ‘O haklıydı.’ Teşekkürler.” sözlerini kullanan Trump, bir sefer daha virüsün kaynağı konusunda Çin’i suçladı.

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD istihbaratının bir raporuna dayandırdığı özel haberi, Covid-19 salgınının birinci kaynağının Vuhan’daki laboratuvar olabileceğine ait tartışmaları yine gündeme getirmişti.

Haberde, ABD istihbaratının ilgili raporuna nazaran salgının kentte yayılmadan kısa mühlet evvel Vuhan Laboratuvarı’nda çalışan 3 araştırmacının virüs ve mevsimsel grip belirtilerine benzeri şikayetlerle hastalanıp hastaneye başvurduğu tez edilmişti.

Evvelki Trump idaresi, pek çok kere virüsün yayılmasından ötürü Pekin’i suçlamış, ABD istihbaratının geçen yılın sonunda yayınlanan raporunda Vuhan’daki laboratuvardan çıkmış olabileceğine ait bulgulardan bahsedilmişti.

Çin idaresi kelam konusu argümanları kesin bir lisanla yalanlarken, Dünya Sıhhat Örgütü’nden mevzuyu araştıran bir heyet de virüsün kelam konusu laboratuvardan yayıldığı tezlerinin gerçekçi olmadığı sonucuna ulaştıklarını açıklamıştı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın