Toplumsal medya şirketleri TBMM’yi ziyaret edecek

Toplumsal medya şirketleri TBMM’yi ziyaret edecek
Okunuyor Toplumsal medya şirketleri TBMM’yi ziyaret edecek

Geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren yeni Toplumsal Medya Kanunu, kısa mühlet evvel maksadına ulaştı. Facebook, Twitter, YouTube ve Pinterest üzere platformlar, Türkiye’ye temsilci atayarak ofislerini açtı. Kanun, bilhassa bağlantı konusundaki meseleleri aşmak ve kullanıcı datalarının güvenliğini sağlamak için epeyce değerli bir adım olarak görülüyor.

Türkiye‘nin dijitalleşme yolundaki adımları tüm süratiyle devam ediyor. Son olarak toplanan TBMM Dijital Mecralar Kurulu Sözcüsü, toplumsal medya platformlarıyla ilgili kıymetli bir duyuru yaptı.

Toplumsal medya şirketlerinin temsilcileri TBMM’ye gidecek

Haberi Ankara Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komitesi Sözcüsü Zeynep Yıldız verdi. Instagram hesabında Komite toplantısından bir kare paylaşan Yıldız, açıklama kısmında ” İlerleyen süreçte toplumsal ağ sağlayıcılarını Gazi Meclis’imizde dinleyeceğiz.” sözlerini kullandı. 

sosyal medya sirketleri tbmmyi ziyaret edecek 1 1sosyal medya sirketleri tbmmyi ziyaret edecek 1 1TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’ndan bir kare

Türkiye’nin Dijitalleşme fotoğrafını çekmek ismine ayrıyeten bir rapor çalışması yürütüleceğini açıklayan Sözcü Zeynep Yıldız, böylece toplumsal ağ platformları ile daha yakın bir iş birliğine gidileceğinin sinyalini verdi. Açıklamada hangi şirketlerin toplantıya katılacağı belirtilmiyor. Lakin temsilci atayan Facebook, LinkendIn, Twitter, VKontakte (VK), YouTube (Google), TikTok, Spotify ve Netflix üzere pek çok şirketin hazır bulunması bekleniyor.

Toplantının konusunun ne olacağı şimdilik gizemini korurken, hedefin yeni Kanun’u ve onu modülü olarak getirilen kurallarla ilgili iş birliği yapmak olduğu varsayım ediliyor. Detayların ise önümüzdeki hafta aşikâr olması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın