Tokyo 2020 OHAL altında bile düzenlenecek

Tokyo 2020 OHAL altında bile düzenlenecek
Okunuyor Tokyo 2020 OHAL altında bile düzenlenecek

tokyo 2020 ohal altinda bile duzenlenecek 1621628768491

Coates, lideri olduğu Tokyo 2020 Uyum Konseyi’nin, görüntü konferans yoluyla düzenlenen toplantısının akabinde açıklama yaptı.

Oyunların tüm iştirakçiler ve Japon halkı için inançlı olacağının her zamankinden daha açık hale geldiğini belirten Avustralyalı yönetici, “Organizasyonun OHAL koşullarının devamı halinde düzenlenip düzenlenmeyeceği” sorusuna şu karşılığı verdi:

“Sporcular ve Japon halkının sıhhatini ve güvenliğini korumak için uyguladığımız tüm planlar, en makûs senaryo göz önünde bulundurularak yapıldı. Bu nedenle karşılığım, mutlaka evet. Dünya Sıhhat Örgütü de dahil aldığımız tüm bilimsel tavsiyeler, belirlediğimiz önlemlerin, OHAL olsa da olmasa da tatmin edici olduğunu istikametinde.”

Japonya’daki son ankete nazaran halkın yüzde 59,7’si, ülke genelinde artış trendini koruyan Kovid-19 olayları sebebiyle Tokyo Olimpiyatları’nın iptal edilmesi gerektiğine inanıyor.

Kovid-19 salgını yüzünden bir yıl ertelenerek 23 Temmuz-8 Ağustos 2021 tarihlerine alınan Tokyo Olimpiyatları’na, yaklaşık 15 bin atletin katılması bekleniyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın