Tinder’dan uygunsuz iletiler için tedbir

Tinder’dan uygunsuz iletiler için tedbir
Okunuyor Tinder’dan uygunsuz iletiler için tedbir

Geçtiğimiz günlerde Vibe özelliğini tanıtan Tinder, uygunsuz bildiriler için yeni bir tedbir ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Tinder, uygunsuz iletileri yapay zeka ile tespit edecek

Vibe özelliğiyle kullanıcıların daha isabetli eşleşmelere sahip olmasını sağlamak isteyen firma, taciz içerikli bildiriler için geliştirdiği AYS (Are you sure) özelliğini duyurdu.

tinderdan uygunsuz mesajlar icin onlem 1tinderdan uygunsuz mesajlar icin onlem 1

Şirket, yapay zeka takviyeli özellik sayesinde kullanıcılar uygunsuz bildiri atmak istediğinde “Emin misiniz?” uyarısı çıkaracak.

ABD hukumetinden koronavirus asisi icin Tinder cozumu 2ABD hukumetinden koronavirus asisi icin Tinder cozumu 2

ABD hükümeti, aşı olmak istemeyen gençler için değişik bir tahlil yolu buldu. Beyaz Saray, bunun üzerine flört uygulamaları ile temasa geçti.

Match Group Güvenlik ve Toplumsal Savunuculuk Liderı Tracey Breeden, “Test kademesinde uygunsuz bildiri göndermek isteyenlerin yüzde 10’u bu özellik sayesinde davranışından vazgeçti. Bu üslup özellikler bize yanlışsız formda yapılan müdahalelerin kullanıcılar üzerinde tesirli olduğunu gösteriyor. ” tabirlerini kullandı.

Test sürecini tamamlayan ve tüm kullanıcılar için faal olan özellik, taciz içerikli bildirileri şikayet etme özelliği ile birlikte çalışacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın