Tesla yeni fabrikası için Rusya’ya göz dikti

Tesla yeni fabrikası için Rusya’ya göz dikti
Okunuyor Tesla yeni fabrikası için Rusya’ya göz dikti

Elon Musk, ilerleyen yıllarda Rusya’da bir Tesla fabrikası inşa etmeyi düşündüğünü söyledi. Son vakitlerde sık sık kripto para borsasını etkileyen Twitter paylaşımlarıyla gündemdeki yerini koruyan Musk, bu kere elektrikli araba şirketine ait çarpıcı açıklamalar yaptı. 

Katıldığı programda konuşan milyarder, Rusya ve ABD ortasındaki münasebetten kelam etti. İki ülkenin daha sıkı bir irtibatı olması gerektiğini söz etti. Milyarder iş insanı, Tesla’nın yanı sıra SpaceX uzay nakliyeciliği şirketinin de CEO’su. 

elon musk tweet atti dogecoin ucmaya basladielon musk tweet atti dogecoin ucmaya basladi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk durdurulamıyor. Bitcoin açıklamalarıyla eleştirilen Musk, Dogecoin hakkında tweet attı.

Elon Musk, yeni Tesla servisleri açıyor

Elon Musk, Cuma günü (bugün) Moskova’daki bir programa konuk oldu. Milyarder iş insanı İnternet üzerinden Rus eğitim maratonu “Yeni Bilgi“ye katılarak soruları yanıtladı. Her hareketi merak uyandıran Musk, tekrar bu programda da çarpıcı açıklamalar yaptı.

tesla yeni fabrikasi icin rusyaya goz dikti2tesla yeni fabrikasi icin rusyaya goz dikti2

Tesla CEO’su, “Zamanla dünyanın başka bölgelerinde ve muhtemelen Rusya’da fabrikalar kurmaya çalışacağız.” diyerek Rusya’da fabrika açılacağının sinyalini verdi. Buna nazaran Rusya, Tesla servis merkezlerinden birine sahip olmaya çok yakın. Ayrıyeten Musk, elektrikli araba şirketinin birebirini Kazakistan ve komşu ülkeler için de yapmayı düşündüğünü kelamlarına ekledi.

Açıklamasında Elon Musk, Rusya ve ABD’nin daha fazla irtibat kurmasının daha düzgün olacağının altını çizdi. Milyarder, “Rusya’da çok fazla yetenekli güç var. Rusya ile ABD ortasında daha fazla diyalog ve bağlantı olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi. Devamında, Rusya ve SSCB’nin teknolojik başarılarına hayran olduğunu söyledi.

Tesla’nın şu ana kadar ABD’de ve biri Çin’de olmak üzere birkaç fabrikası var. Bunların dışında bir tane de Berlin’de inşa ediyor. Son vakitlerde, İngiliz medyası şirketin İngiltere’de diğer bir fabrika kurmayı planladığını öne sürdü.

Bununla birlikte, Elon Musk elektrikli nakliyatı öven ve teknolojik ilerleme vizyonunu anlatan birkaç teknoloji varsayımını ileri sürdü. Ünlü iş insanı, roketler hariç tüm ulaşımın elektrikli olacağını tez etti. Tesla kurucu ortağı, uçakların elektrikli hale gelen son ulaşım hali olacağını söyledi.

Elon Musk, otomobillerin gelecekte kendi kendine gideceğini de kelamlarına ekledi. Son olarak otonom sürüş hakkında hiçbir tartışma ve soru işareti olmadığını vurguladı.

Elektrikli araçlar tasarlayan Tesla’nın merkezi Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri’nde. Musk ve ortakları, şirketi 2003 yılında kurdu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın