Tesla Model S Plaid için ‘ince ayar’ gecikmesi

Tesla Model S Plaid için ‘ince ayar’ gecikmesi
Okunuyor Tesla Model S Plaid için ‘ince ayar’ gecikmesi

Son periyotta şoförsüz arabalarının karıştığı kazalar ile gündemde olan Tesla, dünyanın en süratli seri üretim aracı argümanı ile çıkış yapması beklenen Model S Plaid ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Tesla CEO’su Elon Musk, attığı bir tweet ile daha evvel 3 Haziran tarihinde şirketin California fabrikasında düzenlenmesi planlanan teslimat aktifliğinin ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Musk, ertelenme kararının münasebetini ise epeyce enteresan bir neden ile açıkladı.

Aracın bir hafta daha ince ayara gereksinimi var

Elon Musk, twitter paylaşımında 0’dan 100 kilometre sürate 2 saniyenin altında ulaştığını sav ettiği Tesla Model S Plaid‘in teslimatının ertelenme münasebetini ‘bir hafta daha ince ayara muhtaçlığı var‘ formunda açıkladı.

Şirketin CEO’su birebir tweetinde arabanın kullanıcısına uzay gemisi üzere hissettirdiğini ve bu hissi sözlerin tanım edemeyeceğini söyleyerek önemli övgülerde bulundu. Öteki yandan Elon Musk, aracın seri üretimdeki en süratli araba olduğunu da kelamlarına ekledi.

Tesla Model S Plaid icin ince ayar gecikmesi

Daha evvel açıklanan datalara nazaran araba, 620 kilometreden fazla menzile sahip olacak. Ayrıyeten arabanın azamî suratının da 320 kilometre olması bekleniyor. İki farklı model ile gelmesi beklenen arabalar, Model S Plaid ve Model S Plaid Plus olarak satışa çıkacak.

Kullanıcılar tarafından merakla beklenen ve önemli tezler ile gelen Tesla Model S Plaid, bir haftalık bir gecikme sonrası 10 Haziran tarihinde alıcılarına teslim edilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın